2020. február 6., csütörtök

Biztosnak vélt atomreaktorok , mégis elszabadultak























Biztosnak vélt atomreaktorok , mégis elszabadultak






Nem kellet volna agyalnotok a dúsított urán eladásán !!! Így a kazárok , és amerika nem szökőárazott volna meg !!!
De ti valyon mikor okoztok atomkatasztrófát nekik ????








A japán reaktornál történt robbanás az egész világra kihathat


Forrás: Preventdisease.com


A japán kormány mindent megtett annak érdekében, hogy elhitesse a világgal, a fukusimai atomerőműben történt robbanás nem ad okot aggodalomra. A legújabb videó felvételek és egyéb bizonyítékok eredményeként mégis napvilágra került a szörnyű igazság. Japán a legrosszabb eshetőségek szerint készül a katasztrófahelyzet kezelésére, felkészülve, hogy adott esetben több százezer ember kitelepítésére kerülhet sor. A radioaktív sugárzás hamarosan elérheti Kanadát és az Egyesült Államokat és hatása több hónapig eltarthat. A főbb médiumok jelentései szerint a japán fukusimai egyes számú atomerőműben történt hétfői robbanás nem is olyan komoly veszély, mivel „nem valószínű, hogy nagy mennyiségű radioaktív anyag szabadult volna ki.”
Szombaton, még két nappal a robbanást megelőzően a média arról számolt be, hogy a sugárzás szintje a megengedett érték ezerszerese. Eszerint a robbanás kifejezetten jót tett a helyzetnek.
Több videó felvételen is látszik a robbanás mérete, ami miatt „nem kell aggódnunk”, hiszen a legrosszabb, ami történhet, hogy radioaktív uránium kerül az atmoszférába. A radioaktív felhő több ezer kilométert megtéve végül elérheti Kanada és az Egyesült Államok partjait, majd tovább haladva a többi kontinenst.

Videó a robbanás a fukusimai nuke üzem, sugárzás szivárgás jelentett

Videófelvétel az erőműben történt szombati robbanásról
Elég egyértelmű, hogy a japánok próbálják leplezni az országukat ért katasztrófa súlyosságát,” írja a Prisonplanet.com.
Az alternatív médiának és lakossági videó felvételeknek köszönhetően a japán kormány kénytelen megváltoztatni eddigi nyilatkozatait. A Washington Post szerint a fukusimai egyes atomerőmű dolgozói nem tudták stabilizálni a három túlhevült reaktorblokkot, ami részleges nukleáris katasztrófához, és végül radioaktív szivárgáshoz vezethet, jelentette be Japán kormányszóvivője vasárnap este. A mérnökök két reaktorblokkal küzdenek, eddig sikertelenül.
Kétségbeesésükben a szakemberek tengervízzel árasztották el a két üzemképtelen reaktort, hogy a nagyobb bajt elkerüljék: a reaktormag teljes olvadását a két érintett blokkban. Hétfőn egy újabb robbanás levitte a második reaktor tetejét. Szakemberek szerint a mag sértetlen maradt, de a feltételezések szerint az újabb robbanás miatt most még több radioaktív anyag szivárog a reaktorból.
Japán hivatalos jelentései szerint a reaktormagok olvadása csak részleges, legalábbis a feltételezések szerint, mivel egyelőre a szakemberek is csak találgatni tudnak. Az erőmű körül mért sugárzási szint, bár a megengedett érték kétszerese, a körülményekhez képest nem vészes.
A legfrissebb információk szerint a balesetet a földrengés miatti áramkimaradás okozta. A reaktor hűtőrendszere meghibásodott, ami a reaktormag felhevüléséhez vezetett.
Yukio Edano, a kormánykabinet főtitkára elmondta, az illetékesek felkészültek egy teljes reaktorolvadásra a fukusimai egyes erőmű hármas egységénél és annak is nagy a valószínűsége, hogy ugyanez az egyes reaktornál is elkezdődött, ahol a nap folyamán egy újabb robbanás hatására összedőlt egy épület.
Egészségügyi hatások
A hatóságok káliumjodid tabletták szétosztására készülnek, és arra figyelmeztetik a környék lakosságát, hogy maradjanak otthonaiban, aki pedig kénytelen kimenni a szabadba, kizárólag szájmaszkban tegye.
A sugárfertőzés a belső szerveket és egyéb szöveteket károsítja az ionizáló hatású radioaktív anyagok hatására. A sugárfertőzés mértékét általában milliremben (mrem) határozzák meg. Az 5000 mrem feletti sugárterhelés évente már egészségügyi kockázatnak számít, függetlenül a sugárzás forrásától. Az Egyesült Államokban például egy év alatt átlag 360 millirem sugárterhelés éri az ember teljes testfelületét. 












Earthshaker – Világrengető pusztítás




John Benjamin könyve alapján

Az alábbiakban John Benjamin Earthshaker című könyvének rövid ismertetője, kivonata olvasható. A teljes könyv angol és spanyol nyelven oldalunkról letölthető, illetve hangoskönyvként meghallgatható ITT.

Egyre több ember ébred rá, hogy valami nagyon nincs rendben gyorsuló ütemben változó világunkkal. A pusztító földrengések, vulkánkitörések, napviharok, hurrikánok, tornádók és egyéb szélsőséges időjárási jelenségek egyre fokozódó ütemben követik egymást, soha nem látott kiterjedésű áradásokat, szárazságot és terméspusztulást hagyva maguk mögött.
Általánosságban kijelenthetjük, hogy egyre több katasztrófa éri az emberiséget és még több vár ránk. A hőn áhított világbéke helyett a terrorizmus hol valós, hol mesterséges, de egyre növekvő veszélyével nézünk szembe, a világ vezető országai között pedig egyre növekszik a feszültség, egy esetleges komolyabb háború eshetőségét festve jövőnk horizontjára.
Jelenleg is az elmúlt néhány évtized legkomolyabb gazdasági válságával küzdünk, amely során már százezrek veszítették el munkájukat, otthonukat és megélhetésüket. Szinte érezni, ahogy a földön elhatalmasodik a sötétség, és valamilyen vészjósló, bajsejtelemmel teli erő nehezedik a világra. Néha úgy érzem, hogy földünk, mint egy robogó vonat száguld a veszély felé, és csak egy hajszál választja el a kisiklástól.
Számos film, mint a 2012, a Holnapután, a Deep Impact és hasonlók, foglalkoznak a közelgő világvége, illetve globális katasztrófák témájával. Ezek a filmek, bár témáik leginkább kitaláción alapulnak, mégis valóságos félelmet ültetnek az emberek szívébe.
A helyzetet súlyosbítja, hogy a legtöbb tudományos kutatás és dokumentumfilm is alátámasztja a filmekben bemutatott ijesztő események előfordulási valószínűségét. A History Channel, Weather Channel, National Geographic és sok ismeretterjesztő csatorna mutatott be aszteroida becsapódással, meteoritzáporral, napviharokkal, pusztító földrengésekkel, cunamikkal és hasonló, az egész világra kiható, sőt az emberi faj túlélését veszélyeztető mega-katasztrófákkal foglalkozó dokumentumfilmeket.
Sokan nem tudják, hogy a Biblia szerint ezek a filmek nem is járnak olyan messze a valóságtól. A Bibliában olvasható próféciákból kiderül, hogy a közeljövőben egyre több pusztító katasztrófa vár a világra, fokozódó sűrűséggel és intenzitással.
A Jelenések könyve részletesen ír a fent említett események némelyikéről, mint például hatalmas aszteroidák és üstökösök becsapódásáról, meteoritzáporokról és napviharokról, amelyek megperzselik a földet, sőt atomháborúról is.
Ézsaiás könyvében pedig egy világrengető földtengely elmozdulásról olvashatunk, ami a világ valamennyi tektonikus lemezét megmozgatja, és óriási pusztítást hoz. A hírekben is megjelent, hogy ennek a földtengely elmozdulásnak az első fázisa már most is észlelhető és a megfigyelések szerint az Északi-sark „Szibéria felé vándorol!”
Máté evangéliumának 24. fejezetében Jézus arra figyelmeztet, hogy az utolsó idők közeledtével a heves földmozgások, globális háborúk és terrorcselekmények, az egész földet sújtó aszályok, éhínségek, járványok és betegségek száma drámai mértékben növekedni fog.
Ézsaiás, Ezékiel és a Jelenések könyve mind egy végső, hatalmas, az egész bolygót megmozgató földrengésről írnak, amelyben a világ valamennyi nagyvárosa és hegysége elpusztul. Számunkra egy ilyen erejű és kiterjedésű, a 2012 című filmben megjelenített pusztításhoz hasonló katasztrófa elképzelhetetlen.
Jeremiás próféta egy hatalmas utolsó hurrikánról beszél (Jeremiás 51), ami szó szerint az egész világon végigsöpör, soha nem látott pusztítást hagyva maga mögött. Jeremiás arról beszél, hogy ebben a katasztrófában annyi ember veszíti életét, hogy a halottakat eltemetni sem lesz módja az életben maradtaknak. Sokan azt sem tudják, hogy a Biblia Ufókról is ír, persze ezek a „lények” nem egészen olyanok és nem onnan érkeznek, mint a legtöbb ember gondolná.
Sokan úgy gondolják, hogy a természeti csapások megnövekedett számának köze lehet a maják naptárában leírt próféciákhoz, ami egyesek szerint a világ 2012 decemberére jósolt végére utal. Megtörténhet ez? A Biblia szerint egyértelmű, hogy a világnak nem lesz vége 2012-ben, hiszen számos prófécia határozottan leírja, hogy jelen történelmünk egy végső 7 éves időszakkal zárul, amely során egy mindenre elszánt, a Bibliában Antikrisztusként említett diktátor uralja majd szinte az egész világot és csak ezt követően jöhet el a vég. (Hozzátennénk, hogy ez a „vég” nem a földnek, mint bolygónak a végét jelenti, hanem a jelenlegi igazságtalan rendszer, vagy ha tetszik történelmi korszak végét.)
Az Antikrisztus a béke embereként jelenik majd meg a világ színpadán, az izraeli-palesztin konfliktusra is megoldást kínálva. Lehetővé teszi majd a zsidók számára, hogy újjáépítsék templomukat és folytathassák vallásuk gyakorlását, mint tették azt a régmúlt időkben. Ez a békés időszak azonban nem sokáig tart majd, mivel uralkodása felénél az Antikrisztus felállítja önmaga képmását a zsidó templomban, sőt maga is beül a templomba azt követelve, hogy az egész világ istenként imádja őt.
Ez az a pont, ahol a világtörténelem legnehezebb időszaka elkezdődik, mivel az Antikrisztus kemény eszközökkel fog üldözni minden keresztényt, zsidót és valamennyi vallás követőjét, aki megtagadja az Antikrisztus imádatát. Ekkor fogja bevezetni a sokak által már valamilyen szinten ismert „fenevad bélyegével” fémjelzett gazdasági rendszert, melynek lényege, hogy senki sem vásárolhat vagy adhat el, tehát a mindennapi élethez szükséges tranzakciókat nem lesz képes elvégezni anélkül, hogy a fenevad bélyegét viselné jobb kezében vagy homlokán.
Ez a bélyeg könnyűszerrel lehet egy bőr alá ültetett micro- vagy ma már nanochip, mint amilyen az Egyesült Államokban egyre több kórház által használt VeriChip rendszer vagy akár a közelmúltban kifejlesztett, elektromos tetoválásnak nevezett, a bőrre külsőleg felhelyezett bélyegszerű technológia.  Számos olyan modern technológiai újítás létezik már, amelyen keresztül a Jelenések könyvében olvasható prófécia beteljesülhet.
Ekkor érünk el időben oda, amikor a fent említett szörnyű természeti katasztrófák igazán elkezdenek megjelenni a világon. A tény, hogy a nagy erejű természeti katasztrófák száma és intenzitása egyre növekszik, csupán az előjele annak, ami földünkre az utolsó hét, de leginkább három és fél év során vár. Máté evangéliumának 24. fejezetében Jézus arra figyelmeztet, hogy „ez csak a sok nyomorúság kezdete.” – Máté 24, 8
Elmondhatjuk tehát, hogy 2012 bár „a vég kezdetét” esetleg jelentheti számunkra, de semmiképpen sem a „világvégét.” Ne feledjük, hogy ezt sem tudhatjuk pontosan, hiszen elképzelhető, hogy ezek az események csak évek múlva kezdenek beteljesedni. Az idő előrehaladtával egyre több bizonyosságot szerezhetünk és egyre több minden válik majd világossá, az azonban tudható, hogy előbb vagy utóbb bekövetkeznek, hiszen a Biblia valamennyi korábbi időszakokra vonatkozó próféciája pontosan úgy történt, ahogyan azt az írások megjósolták.
Nem szabad elfelejtenünk, ezeknek a sokak számára ijesztő eseményeknek nem földünk elpusztulása a vége, hanem egy új korszak kezdetét hozzák az emberiség számára. Jézus visszatér, hogy felállítsa királyságát a földön, ami „megáll örökké.” Minden valaha élt ember lehetőséget kap, hogy a földi élet szörnyűségei után, ebben az új világban folytathassa életét Jézus mellett.
Jézus 2000 évvel ezelőtt az életét adta az egész világért, minden egyes emberért, aki valaha élt, hogy nekünk adhassa az örök élet ajándékát. Jézus minden embert vár, üzenete mindenkinek szól. Egyetlen módon kerülhetjük el a ránk váró nehéz időszak szörnyűségeit: Jézus megváltásán, befogadásán keresztül.
Nem kell mást tenned, mint befogadni Jézust a szívedbe és Ő soha nem hagy el. Ezt követően vigyázni fog rád az eljövendő nagy nyomorúság során is, majd visszatér, mielőtt egy még szörnyűbb eseménysorozat, az Isten haragja kezdetét venné a földön.
János 3, 16 azt mondja „mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” Pál pedig hozzáteszi: „Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül!” Adj egy esélyt Jézusnak és nem fogod megbánni! 

A sugárzás erősödésével Japánt nukleáris katasztrófa fenyegeti



Forrás: NYTimes.com
A fukushmai atomerőmű hármas blokkjában hétfőn tűz ütött ki a földrengés következményeként




A Japánt fenyegető nukleáris katasztrófa újabb szintre emelkedett, amikor kedden a reaktormagot tartalmazó hermetikus védőház is megsérült az erőművet ért harmadik robbanásban, óriási mennyiségű radioaktív anyagot juttatva a levegőbe, a kormány és az erőmű nevében kiadott nyilatkozatok szerint. Az országhoz intézett üzenetében Naoto Kan, miniszterelnök nyugalomra intette a lakosságot, de nem titkolta, hogy a radioaktív szennyeződés tovább terjedt és már nemcsak az erőmű környéke van veszélyben, valamint fennáll a további szivárgás kockázata is. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a jelenlegi széljárás nem a lakott területek, hanem az óceán felé viszi a szennyezett levegőt.
A hétfői második, majd a kedd reggeli harmadik robbanás a fukusimai egyes számú atomerőműben Csernobil óta a legsúlyosabb nukleáris katasztrófa a világon.
Hogyan kapcsol ki egy reaktor földrengés esetén:
Az erőmű két működő reaktora automatikusan kikapcsolt a földrengés hatására, de ennek ellenére két blokkban megindult a részleges olvadás.
A harmadik robbanás miatt egyre kevesebb remény van arra, hogy a saját testi épségüket kockáztató mérnökök képesek lesznek a tengervíz segítségével megállítani és visszafordítani a kettes reaktor felhevülését. A kormánytól érkezett információk szerint az erőmű 800 dolgozójának nagy részét evakuálták már, csupán 50 fő maradt a helyszínen, akik kétségbeesett küzdelmet folytatnak a három sérült reaktorblokk túlhevülésének megállításáért és a négyes számú reaktorban keletkezett tűz eloltásáért, ami a jelentések szerint kedden délben sikerült.
A lángoló reaktorblokk már hónapok óta üzemen kívül volt és javítás alatt állt, amikor a cunami pénteken megérkezett. Szakemberek szerint az erőműben számos elhasznált üzemanyag pálcát tárolnak és a tárolásukra használt pihentető medencéből valószínűleg kifolyt a normál esetben 7-8 méter magasságot elérő víz, így fordulhatott elő a fűtőanyag túlhevülése és berobbanása. Ez csaknem annyira veszélyes, mint a működő reaktorblokkok olvadása, hiszen ennek hatására is ugyanolyan radioaktív szennyeződés kerülhet a levegőbe.
A kormány arra szólította fel a környék lakosságát, hogy maradjanak otthonaikban, kapcsolják ki légkondicionáló berendezéseiket és tartsák zárva az ablakokat.
A miniszterelnök, akinek kormánya a katasztrófa előtt igen gyenge lábakon állt, arra kéri a lakosságot, hogy „bár nagy a baj, mégis őrizze meg nyugalmát és cselekedjen higgadtan.” A helyzethez képest valóban nincs nagy pánik, bár sok embernek a Hirosima és Nagaszaki elleni támadás utáni képek villannak fel az emlékezetében.
Hozzá kell tenni, hogy több tokiói boltban teljesen kifogyott a tartós élelmiszer, az ásványvíz, és az olyan termékek, mint az elemlámpák vagy a hálózsákok.
A két legfontosabb kérdés, hogy milyen mennyiségű radioaktív szennyeződés kerül az atmoszférába és, hogy ezt a szél merre viszi. A keddi mérések alapján a sugárzás szintje romlott az erőmű körül és jelenleg a legszennyezettebb ponton 400 millisievertet mértek óránként. (A világban átlagosan 2,4 millisievert a háttérsugárzás évente, de vannak olyan pontjai a földnek, ahol ennek többszörösét mérhetjük.) Ilyen érték mellett az éves megengedett sugárzás mértékét 7 perc alatt éri el egy ember, és 75 perc elég akut sugárbetegség kialakulásához.
Az egészségügyi kockázatot az fogja meghatározni, hogy a szivárgás mennyi ideig tart (a négyes blokkban kiütött tűz eloltásával ez az érték jelentősen csökkenhet), milyen gyorsan terjed, valamint, hogy a kormány által elindított korlátozott evakuálási terv elegendőnek bizonyul-e.
Eleinte megbízható és teljes információ hiányában nehéz volt megítélni a helyzet súlyosságát.
A kormányilletékesekhez közelálló vállalatvezetők szerint sokan aggódnak, hogy az illetékesek elveszítik a harcot és nem lesznek képesek megakadályozni a három sérült reaktor teljes olvadását, különösen a kettes számú reaktorblokknál, ahol a hermetikus védőépület is megsérült.
Egy hajszál választ el a teljes katasztrófától. A legrosszabb helyzettel állunk szemben,” nyilatkozta Hiroaki Koide, a Kyoto Egyetem Reaktor Kutatóintézetének vezetője. „Azt kell feltételeznünk, hogy a kettes blokk tartálya átszakadt. Amennyiben jelentős olvadás van a blokk belsejében, szinte biztosra vehetjük, hogy nagymennyiségű radioaktív szennyeződés fog kiszivárogni.”
Egy másik vezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a sugárzás erősödésével nehéz lesz fenntartani a tengervizes hűtést, hiszen az akcióban résztvevő munkások az életükkel játszanak. Amennyiben minden munkás elhagyja az erőmű területét, a teljes olvadás elkerülhetetlen, ami soha nem látott katasztrófát eredményezhet. Ha sikerül is elkerülni a teljes olvadást, a japán illetékesek továbbra is nehéz helyzetben lesznek. Ebben az esetben folytathatják a tengervizes hűtést, reménykedve, hogy nem fordul meg a széljárás. A másik remény, hogy a túlhevülés nehezén már túl vannak és az érintett blokkok néhány nap alatt lehűlnek annyira, hogy betemethetik a sugárzó egységeket. 




A régóta esedékes megarengés cunamit és óriási pusztítást okozhat a felkészületlen településeken




Forrás: Dailymail.co.uk
          • A Cascadia törésvonal 300 éve szunnyad
          • Egy földrengés a törésvonal mentén cunamit és soha nem látott pusztítást okozhat a tengerparti településeken és hatása egészen Japánig elérhet
A tudósok szerint az Egyesült Államok észak-nyugati partvidékét elpusztíthatja a víz alatti lemezek mozgása által kiváltott, régóta esedékes megarengés.
A Japán földrengést követően, a Juan de Fuca lemez mozgásának veszélyeiről készített jelentésből arra lehet következtetni, hogy a csendes-óceáni partvidék a Japánéhoz hasonló pusztítással nézne szembe egy erős földmozgás esetén. Az aggasztó következtetéseket az Oregon Egyetem Aktív Szerkezeti és Tengerfenék Feltérképező Laboratóriuma által összegyűjtött adatok alapján hozták a kutatók.
A kutatás eredményeit a „Megarengés: Hatvan perc, ami felrázta Japánt” című dokumentumfilmben foglalták össze a készítők.
A Japánt március 11-én megrázó óriási földrengés is valószínűleg egy ilyen „megarengés” volt és a kutatók most attól tartanak, hogy az Egyesült Államok partjaitól 80 kilométerre húzódó Cascadia törésvonal mentén is ilyen rengésre és cunamira kell számítani.




A törésvonalak mentén átlag 240 évente van kiemelkedően nagy, 8-as vagy annál nagyobb erősségű földrengés, a Cascadia törésvonal mentén pedig 300 éve volt az utolsó.
A megarengések a világ legnagyobb földrengései és szubdukciós zónák (a terület, ahol a kőzetlemezek egymásnak ütköznek) mentén alakulnak ki. A Kanadai Természeti Források szerint a Cascadia törésvonal közelében bekövetkezett utolsó földrengés is 9-es erősségű lehetett.
A Juan de Fuca lemez az Észak-Amerikai lemez alá szorult a Cascadia törésvonal mentén és a lemezek egyes szakaszai összeakadtak, óriási feszültséget eredményezve a lemezekben. A két lemez elszakadása egymástól óriási földrengést eredményez majd.
Chris Goldfinger professzor, az Oregon Egyetem laboratóriumának igazgatója szerint „a lemezekben egyre nő a feszültség, a törésvonal ugrásra készen áll a következő rengésre, efelől semmi kétség.”
Jeffrey Park geológus, a Yale Egyetem Bioszférikus Tudományok Intézetének igazgatója egy nemrég megjelent cikkben a következőket mondta:
A múltból arra kell következtetnünk, hogy az elkövetkezendő tíz év során több megarengést fogunk tapasztalni, de semmi nem támasztja alá, hogy a manapság érvényes évi egy megarengés tendencia ennél tovább tartson.”
A Vancouvertől észak-Kaliforniáig érő Cascadia törésvonal 300 éve szunnyad, de a legtöbb tudós úgy gondolja, hogy egy 8-as vagy annál nagyobb erőségű rengés valószínűsége az elkövetkezendő 50 év során ma már 45%, hozzátéve, hogy egy 9-es erősségű földrengés valószínűsége csak 15%.
Egy ilyen földrengés óriási cunamit okozhat és Oregontól Washington államon keresztül egészen Vancouverig óriási pusztítást végezne. Hatását még Japánban is éreznék.
A veszély annál is inkább komoly, mivel számos észak-nyugati város az Egyesült Államokban nincs felkészülve egy ilyen természeti csapás következményeinek kezelésére.
Jelenleg is folyik az a program, ami a leginkább veszélyeztetett települések felkészülését hivatott segíteni.
A Seattle-ben 1994 előtt épült felhőkarcolók összedőlnének egy megarengésben


A jelenleg érvényben levő szigorúbb építési szabályok érvénybelépése előtt Seattle-ben épült felhőkarcolóknak például nem sok esélye lenne egy ilyen földrengés átvészelésére és számos tengerparti települést pillanatok alatt elmosna az ár. Oregon államban például a felmérések szerint 1000 iskolaépület nem földrengés biztos, de az átépítésekkel a tervek szerint csak 2032-re végeznek. 
Természetesen azt egyik szakértő sem tudja megjósolni, hogy pontosan mikor következhet be egy ilyen megarengés.
Nem is tudjuk, hogyan mondjuk el… szóval, a jövő héten utazzanak el a városból, mert jön egy megarengés,” mondta Tom Jordan, a Dél-Kaliforniai Földrengéskutató Központ igazgatója ironikusan a Timesnak.
John McCloskey, geofizika professzor hozzátette „az a probléma a földrengések rendszeresség-alapú előrejelzésével, hogy a rengések gyakran úgy viselkednek, mint a buszjáratok: gyakran kettő-három is jön egymás után, azután egy ideig semmi.”
A legfontosabb az, hogy megállapítsuk, milyen erősségű lehet a legnagyobb földrengés egy adott térségben és arra kell felkészülni.” 


A fő médiumok hallgatnak Japánról




Forrás: NaturalNews.com

A fő médiumok szinte vezényszóra hagyták abba, a japánban történt nukleáris szerencsétlenségről szóló tudósítást, azt a látszatot keltve, hogy most már minden rendben van, az élet visszatért a régi kerékvágásba.
A látszólag koordinált lépésre Obama elnök beszéde után került sor, aki arra ösztönzi az Egyesült Államok lakosságát, hogy ha lehet, ne csináljanak semmit és a tévéből informálódjanak a helyzetről.
A beszédet követően a főbb hírcsatornák visszatértek szokásos sport és szórakoztató műsoraik sugárzásához és a fukusimai erőművel kapcsolatos hírekkel csak érintőlegesen foglalkoznak.
A hírekben két napon keresztül folyamatosan nyilatkozó nukleáris szakértők eltűntek a képernyőről. Az erőmű helyzetéről szóló aggasztó (de pontos) híradások megszűntek. Elég egyértelműnek tűnik, hogy utasítást kaptak odafentről a most már hivatalosan is a történelem második legsúlyosabb nukleáris katasztrófájáról szóló hírek kifényezésére.
Az ázsiai média egészen egyszerűen elkezdett híreket gyártani a helyzetről. A kínai és tajvani sajtó például azt jelentette, hogy mivel a fukusimai erőmű második blokkjában helyreállt az áramszolgáltatás a fenyegetettség megszűnt. A megnövekedett sugárzás miatt a helyszínen veszélyes tartózkodni, azonkívül a kettes blokk áramellátásának helyreállítása egyáltalán nem segítene a hármas és négyes blokkok állapotán, ahol a veszélyes, a dúsított urániumnál 2 milliószor toxikusabb plutónium tartalmú fűtőelemeket tárolják. Azt se felejtsük el, hogy az áramellátás helyreállítása nem garantálja, hogy a pumpákat is működésbe tudják hozni, hiszen azok is megsérülhettek a földrengésben és az azt követő szökőárban.
Reméljük a legjobbakat, de a helyzet még mindig nagyon súlyos.
Eljött a hazugság ideje
Mit lehet tenni? A kormány érdekeit az szolgálja, ha ez emberek azt gondolják, minden rendben van.
Az emberek Japánban sem hisznek már a politikusok által szolgáltatott információknak. Az egyik helyi polgármester azt mondta, a kormány cserbenhagyta az embereket és hazudott mindenkinek.
Az Egyesült Államok atomenergetikai iparága a legmagasabb védekezési fokozatba kapcsolt. Nem engedhetik meg maguknak, hogy az emberek megkérdőjelezzék az atomenergia jövőjét. A General Electric, a fukusimai erőmű reaktorainak gyártója, rengeteget veszített a tőzsdén az elmúlt néhány nap során. Erre a legjobb megoldás, ha minél többször és minél hihetőbben mondják el, hogy az atomenergia „továbbra is biztonságos.” Fontos megemlíteni, hogy a GE az NBC, az egyik legnagyobb amerikai médiaóriás főrészvényese. Elég valószínűtlen azt feltételezni, hogy az NBC híreiben arról számoljon be, hogy tudósításai elfogultak lennének, mivel tulajdonosa abból él, hogy atomreaktorokat gyárt.
A helyzet tudósítása átment információ szolgáltatásból félreinformálásba. A legtöbb embernek fogalma sincs arról mi folyik, mint ahogyan, számunkra sem áll rendelkezésre megbízható információ Fukusimáról. Mit hallunk? Nem kell felkészülni. Nem kell aggódni. Ne gondolkozz önállóan, tedd, amit a tévé mond: azaz ne tegyél semmit.
Remek terv. Sajnálatos módon attól, hogy úgy teszünk, minden rendben van Japánban, attól az atomfizika törvényei nem változnak meg.
A NaturalNews arra ösztönzi olvasóit, hogy mindenki legyen felkészülve. Álljunk készen és tudjuk, mit kell tenni veszély esetén. Legyünk informáltak. Lehetőség szerint tartsuk autónkat teletankolva. Együnk egészségesen, fogyasszunk több jódtartalmú ételt. Maradjunk nyugodtak, hogy pánik esetén ne a probléma, hanem a megoldás része lehessünk. 






A negyven év alatt összegyűlt nukleáris fűtőelemek bármikor felrobbanhatnak



Legfrissebb információk itt:
Forrás: Infowars.com
A fukusimai erőműről szóló jelentésekből általában kimaradt az a tény, hogy a telepen óriási mennyiségű, 40 év alatt összegyűlt, kiégett (elhasznált) fűtőelemet tárolnak.
Az FDL weboldal egyik cikkírója, aki nukleáris hulladékok tanulmányozásával foglalkozik, további információt közölt a fukisimai telepen tárolt használt fűtőelemekről.
A NIRS oldaláról letölthető a fukusimai atomerőművet üzemeltető Tepco cég által készített PowerPoint dokumentum, ami részletezi az erőmű sérült egyes és hármas blokkjában tárolt, kiégett fűtőelemek mennyiségét és a tárolás módját,” áll a weboldalon.
dokumentumban olvasható információk ijesztő dimenzióval bővítik az amúgy is drámai helyzetet.
Az erőműben hét medence van a kiégett fűtőelemek tárolására, melyek a hat reaktorépület tetején találhatók, azaz voltak találhatók, amíg az épületek sértetlenek voltak. A talajszinten van még egy, közös tárolómedence, egy különálló épületben, amiben komoly károk keletkeztek a szökőár következtében. Minden egyes reaktorblokk medencéjében 3450 fűtőelem egység található, a közös medencében pedig további 6291. Minden egyes egység 63 pálcát, azaz fűtőelemet tartalmaz. Ezeket összeadva kiderült, hogy az erőműben összesen 600.000 kiégett fűtőelem található, ami óriási kockázatot jelent, hiszen minden újabb robbanás további radioaktív szennyeződést juttathat a levegőbe.
Az utolsó robbanás a hírek szerint ezen tárolók egyikében következett be. A robbanás oka nem ismert. Egy korábbi jelentésben pedig az áll, hogy a fűtőelemek 70%-a sérült meg, azaz sugároz.
Ma, azaz szerdán úgy tűnik az akcióban résztvevő szakemberek és munkások kezdik elveszíteni a harcot. A munkásoknak a növekvő sugárzás miatt el kellett hagyni a helyszínt és helikopterről sem sikerült vizet engedni a medencékbe. Reggel újabb tűz ütött ki, és a kiszabadult sugárzás már Tokiót is elérte, bár ennek mértéke szerencsére gyenge.
Amint az az alábbi ábrán látható, a kiégett fűtőelemeket, nem az acélburokkal és betonköpennyel védett épületen belül tárolják, hanem egy szinttel feljebb, a tető alatt. A szombati robbanásról készült felvételek alapján arra lehet következtetni, hogy ezek a fűtőelemek megsérültek.
Arnie Gundersen szerint, aki a Fairewinds Associates atomenergetikai mérnöke és a fukusimai egyes számú erőművel azonos típusú Vermont Yankee erőmű felügyeleti bizottságának tagja, a kiégett fűtőelemek tárolására használt medencék kiszáradása a csernobilihoz hasonló katasztrófát okozhat.
A BBC szerint az ötös és hatos blokkban tárolt kiégett fűtőelemek is folyamatosan hevülnek és a négyes blokkban is tűz van, komoly füstöt okozva.
A Kyodo japán hírügynökség jelentése szerint a négyes erőmű medencéjének vize felforrt, a Tepco pedig közölte, hogy a sugárzás szintjének emelkedése miatt az épület megközelíthetetlen.
Az erőmű szerkezeti felépítésével kapcsolatban bizonyos kérdések merültek fel az évek során.
Harmincöt évvel ezelőtt Dale G. Bridenbaugh és két kollégája a GE-nél azért mondott le posztjáról, mert meggyőződésükké vált, hogy az általuk megvizsgált egyes típusú (amilyen a fukusiamai) atomreaktor tervezésében súlyos hibák vannak, amik komoly balesetet idézhetnek elő. „Az 1975-ben azonosított hibák lényege, hogy a tervezésnél nem vették figyelembe a hűtőközeg elvesztése esetén keletkező dinamikus terhelést,” nyilatkozta Bridenbaugh az ABC-nek. „A hirtelen felszabaduló óriási energia könnyen szétvetheti a tárolóegységet és kontrollálhatatlan kibocsátást eredményezhet.”




A fukusimai erőmű felől érkező radioaktív sugárzás terjedése





Forrás: Zerohedge.com, ZAMG
Amennyiben a helyzet nem súlyosbodik a fukusimai erőműben, a következő krízis, amivel a japán hatóságoknak szembe kell nézni, a radioaktív felhő átterjedése lesz Tokió térségére és más sűrűn lakott területekre. Az ausztriai ZAMG (Központi Meteorológiai és Geodinamikai Intézet) szerint a radioaktív felhő hétvégén elérheti Tokiót, mivel a széljárás megfordul. Alább látható a sugárzás terjedésének Japánra és az egész világra vonatkozó animációja, jelölve a radioaktivitás erősségét és a terjedés irányát. A ZAMG magyarázata szerint a sugárzás jelenleg „kritikus területen van, a terjedés nagyrészt nyugati irányú. A talaj közelében a szélmozgás viszonylag gyenge és nincs csapadék. Hamarosan azonban a szélirány délkeletire fordul, és a légmozgás felerősödik. Vasárnapra csapadékzóna érkezik a térségbe délnyugatról, aminek hatására komoly esőzés várható, azaz radioaktív eső fog esni. A front mögött északi irányú szél fúj, ami kritikus helyzetet teremthet Tokióban. A jelenlegi számítások szerint a sugárzás egyelőre leginkább az óceán felé terjed, de a szélirány megváltozásával a japán szigetek egyre nagyobb részét borítja majd be a radioaktív felhő.”
A radioaktív felhő mozgása és terjedése Japán térségében:


Ausbreitung der Wolke von Fukushima/permanente Freisetzung/Jod-131


A világ többi országa szempontjából még fontosabb, globális mozgás:

Ausbreitung der Wolke von Fukushima/permanente Freisetzung/Cs-137 (globales Bild)


Mivel az előrejelzési térkép csak március 20-ig terjed, íme az aznapi széltérkép:

A fő médiumok alábecsülik a radioaktív felhő kiterjedését



Forrás: New York Times, MSNBC



A New York Times oldalán megjelent és az Átfogó Atomcsend Szerződés Szervezete (Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization) által szolgáltatott adatok alapján készített illusztráció bemutatja a fukusimai erőmű által kibocsátott radioaktív szennyeződés terjedését. A térképen látható pontok amegfigyelőállomásokat jelölik.
A térképen a radioaktív felhő kiterjedését és terjedését a múlt hétvégei eredeti kibocsátás alapján jelenítették meg. A hét második felében kibocsátott, sokkal nagyobb mértékű és veszélyesebb kibocsátást ebbe nem számították bele és ezt a New York Times cikke is belátja.
Az előrejelzés nem a sugárzás valós mértékét mutatja,” írja a Times. „Az egészségügyi és nukleáris szakértők kihangsúlyozzák, hogy a felhő sűrűsége a terjedés során csökkenni fog és legrosszabb esetben is csak csekély egészségügyi kockázatot jelent az Egyesült Államokban.”
Az Átfogó Atomcsend Szerződés Szervezete, ami az ENSZ bécsi szervezetének fennhatósága alá tartozik, semmilyen információt nem adott ki a sugárzás valódi mértékéről, csupán a radioaktív felhő terjedését szemlélteti,” jelentette a Times tegnap.
A helyzet súlyosságáról a hatóságok hallgatnak.
A helikopteres locsolás hatékonyságáról sem esik sok szó. Michio Kaku, ismert fizikus az MSNBC-nek nyilatkozva elmondta, hogy az akciónak semmi értelme. Véleménye szerint azonnal neki kellene látni a sérült erőmű betemetésének, ahogyan azt végül Csernobilban is tették.
Amit csinálnak, az olyan, mintha egy erdőtüzet vízipisztollyal próbálnának eloltani,” nyilatkozta Michio Kaku.
(A kiégett fűtőelemek tárolására használt medence 2000 tonna víz befogadására képes. Legalább 700 tonna vízre lenne szükség a fűtőelemek lehűtéséhez, egy helikopter pedig egyszerre 7,5 tonna vizet képes elvinni, aminek nagy része kiengedéskor mellétalál.)
Nem tudnak elég közel menni a helyszínhez ahhoz, hogy elég hatékony legyen. Azt kell csinálni, amit Gorbacsov tett. Odarendelni a japán légierőt, az összes helikoptert megrakni homokkal, bórsavval és betonnal és betemetni.”
Folyton arról beszélnek, hogy a helyzet stabil. Ez olyan, mint amikor valaki két kézzel kapaszkodva lóg a magasban. Stabil? Várj egy pár órát és akkor kérdezd meg mégy egyszer, hogy még mindig stabil-e? A helyzet csak romlani tud. Ha enyém lenne a döntés, azonnal nekiállnék a betemetésnek.”
Később hat tűzoltóautóval és egy vízágyúval próbálták lehűteni a felhevült egységeket, de egy órával az akciót követően a sugárzás errősége 3700 millisivertről 4000-re emelkedett. Az ilyen mértékű sugárzás sugárbetegség kialakulásához vezet, amibe már többen belehalhatnak.
Tegnap késő estére a katasztrófa áldozatainak száma 14 ezerre emelkedett, 492 ezer ember veszítette el otthonát és 850 ezer háztartásban nincs áram a nulla fok alatti hidegben. 









Nagyerejű földrengés rázhatja meg az Egyesült Államokat is




Forrás: Foxbusiness.com
Joseph Candel: Az alábbi interjú Jim Berkland geológussal készült néhány napja. Jim négy nappal az 1989-es „World Series” földrengés előtt megjósolta a földmozgás érkezését, ami a San Franciscói öböl térségét megmozgatta. Nem tudjuk, hogy mostani jóslatai valóra válnak-e, de úgy gondoltuk olvasóink számára érdekesnek bizonyulhat az alábbi interjú. Számos geológus jósol komoly földrengést Kalifornia térségében, legtöbbjük számára a kérdés nem az, hogy lesz-e, hanem, hogy mikor.
Függetlenül az alábbi jóslat helyességétől, fontos, hogy az ott élők készen álljanak egy ilyen eshetőségre.







A "tűzkarika"


Neil Cavuto: Japánnak erre most nagyon nincs szüksége. Az ország több részére adtak ki riasztást, újabb földrengésekre. Nagy az izgalom ott is, itt is, mert nem Japán volt az első a sorban. Nézzük meg mit mondanak a szakértők az úgynevezett „tűzkarikáról”, ami az egész Csendes óceánt körülöleli. Emlékezzünk vissza a tavalyi chilei földrengésre, a földrengésre Új-Zélandon a múlt hónap során, és természetesen most itt van a japán katasztrófa. 
Amennyiben ez az óra járásával ellentétes tendencia folytatódik, a térkép alapján Észak-Amerika a következő. Jim Berkland geológus, az Amerikai Geológiai Kutatóintézet volt munkatársa aggódik. Ha ő aggódik, azt hiszem megvan rá az oka. Jim egészen pontosan megjósolta az 1989-es „World Series” (globális, sorozatos) földrengést négy nappal azelőtt, hogy az megrengette a San Franciscói öbölt. Jim szerint ez a márciusi hónap sok aggodalomra ad okot. Miért?
Jim Berkland: Október, március és április a három legpusztítóbb hónap a San Franciscói öböl szempontjából. Idén március 19-én nemcsak telihold lesz, hanem ezen a napon lesz a hold legközelebb a földhöz a 2016-ig terjedő időszakban, másnap pedig a napéjegyenlőséghez legközelebbi ár napja lesz, tehát egyazon időben a három legerősebb áradást keltő tényező egyszerre lesz jelen. Mindenki hallott az óceán árapály jelenségről, de van földi árapály és talajvízi árapály is. Ezek együtthatása óriási feszültséget okoz és sok esetben vezet földrengéshez.
Cavuto: Akkor 1-2 héten belül földrengés lehet az Egyesült Államokban?
Berkland: Igen. Én ezt szeizmológiai ablaknak nevezném. Ez az ablak évek óta egyre szélesedik és idén március 19 és 26 között a legnagyobb a valószínűsége bármilyen eseménynek.

Földrengés Előrejelzés 2011 Jim Berkland - A Major Földrengés Észak-Ameri

Nagy földrengés Gyere március 11-15! (Március 9, 2011)





Cavuto: Tehát jól értem? Csak biztos akarok lenni abban, hogy értem, amit mondasz. Egy mintát vélhetünk felfedezni ezekben a földrengésekben? Nekem, mint hétköznapi embernek ez nem egyértelmű. Kaliforniára gondolsz?
Berkland: Egyértelműen.
Cavuto: Kalifornia, Oregon. Mit jelent ez pontosan? Milyen típusú esemény vagy földrengés lehet?
Berkland: Ha az észak-nyugati Cascadia törésvonalról lenne szó, ahol az 1700-as években volt földrengés, akkor 9-es erősségű földrengésre kellene számítani. De én NEM erről beszélek. Csupán azt szeretném kiemelné, hogy hihetetlen mennyiségű halpusztulást tapasztaltunk. Redondo partjainál körülbelül egymillió hal pusztult el és Mexikóban is hasonló eseményről számolnak be. San Diego közelében rengeteg bálna jelent meg a partok közelében.
Cavuto: Ezt mit jelez? Mi a jelentősége? Mi történik a vízben?
Berkland: Változást. Változást a víz mágneses mezejében, ami nagy földrengések előtt történik. A legtöbb állat szervezetében megtalálható a magnetit ásvány, az emberében is. Ez segíti például a postagalambokat, hogy hazataláljanak. Nagy földrengések előtt a galambok nem találnak haza. Bizonyos késleltetés lép fel. Mi szakemberek ezekre a jelekre figyelünk.
A „World Series” földrengés előtt rengeteg ritka bálnafaj jelent meg a partoknál, például San Franciscónál. Rögtön utána Santa Cruznál egy ritka Pigmi ámbráscet vetődött partra a földrengés epicentrumától néhány kilométerre. Ilyen jellegű partra vetődés sem azelőtt sem azóta nem volt. Szóval figyeljük a ritka, mélytengeri halak megjelenését a sekély vizekben, vagy a vadállatok megjelenését a városokban.
Régen nevettem ezeken a dolgokon, mert a hivatalos, elfogadott irányvonalat képviseltem, de azóta rájöttem, hogy a földrengések igenis egy tendencia, egy minta alapján következnek be. Az Indiai óceánban történt földrengés előtt hihetetlen mennyiségű bálna jelent meg Új-Zéland, Austrália és Tazmánia partjainál. Rá néhány napra jött a 8,3-as erősségű új-zélandi földrengés, aztán a 9,1-es Indiai óceáni földrengés, ami az ázsiai cunamit okozta pontosan teliholdkor.
Cavuto: Hihetetlen!
Berkland: Előtte 1964-ben volt ilyen nagy földrengés és szökőár március 27-én Alaszkában. Az egy 9,2-es erősségű földmozgás volt.
Cavuto: A lényeg, hogy figyelnünk kell a jeleket. A hírneved és az előrejelzéseid pontossága mindenképpen erre ösztönöz. Köszönjük a beszélgetést. Remélem nincs igazad, Jim. De sajnos az eddigi jóslataid pontosak voltak.
Berkland: A világ jelenlegi helyzetében nem jönne túl jól.
Cavuto: Az biztos. Köszönjük. Jim Berkley geológust hallották San Franciscóból. 



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése