Itt
a piros , hol a piros
Fehér
könyvek !!!!
SZOVJET ATOMTITKOK MAGYARORSZÁGON
A
közkeletű történészi vélekedésekkel szemben a szovjetek már a
hatvanas évek első felében atomfegyvereket telepítettek hazánk
területére. A hirosimai atombomba erejét többszázszorosan
meghaladó arzenált háború esetén a Magyar Néphadsereg is
használta volna. A Heti Válasz cikksorozatában bizonyítja, hogy
az atomfegyverek már 1963-ban itt lehettek.
A MÓDSZER
Idén áprilisban interjút készítettünk az Egyesült Államokban élő Belovai Istvánnal, a CIA magyar emberével, akit 1986-ban kémkedés vádjával életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek Budapesten. Belovai térképet bocsátott lapunk rendelkezésére, amelyen a szovjet atomfegyverek magyarországi elhelyezését mutatta be. Több hónapig tartó munka kezdődött, ellenőriztük a helyszíneket, és szembesültünk vele, hogy ezt a témát Magyarországon senki sem kutatja, ám a szakértők más irányú munkájának értékes "forgácsaival" gazdagíthatjuk a képet.
Békés Csaba, a 56-os Intézet történésze, a Hidegháború-történeti Kutatóközpont igazgatója a Varsói Szerződés katonapolitikájába ágyazva láttatta a történések okait.
Ehrenberger Róbert, a Hadtörténelmi Levéltár munkatársa és Okváth Imre, a Történeti Levéltár történésze, tudományos főosztályvezetője a hatvanas évek levéltári forrásainak megismerésében segített.
Sajtos Sándor nyugállományú alezredes, a hadtudomány kanditátusa a volt szovjet bázisokat járta be lapunkkal.
Szentesi György nyugállományú mérnök ezredes, a hadtudomány kandidátusa az atomrakéta-rendszerek ismertetésével és archív fotókkal támogatta munkánkat.
Vándor Károly, a Szovjet légierő Magyarországon és Ausztriában című könyv szerzője (www.soviet-airforce.com) "tárgyi" bizonyítékokkal - egykori szovjet kitüntetéseken és dokumentumokban szereplő helyőrségi azonosító számokkal, a nádudvari szovjet lőtéren gyűjtött, felrobbantott atombomba-imitációkkal, lezuhant szovjet gépek MÉH-telepről megmentett darabjaival, nálunk szolgáló szovjet tisztek visszaemlékezéseivel és archív fotók százaival segítette kutatásunkat.
Németh Miklós miniszterelnököt két héttel kinevezése után, 1988 decemberében érte kormányfői megbízatásának legmegrázóbb élménye. Grósz Károly pártfőtitkárral a Honvédelmi Minisztériumba kellett mennie, ahol Kárpáti Ferenc miniszter fogadta őket. A lift azonban nem felfelé, hanem lefelé indult velük. Ablaktalan szobába érkeztek, ahol egy asztalon orosz és magyar nyelvű dokumentum feküdt. A vörös és fekete tintával, kézzel írott szovjet-magyar atomszerződésen Kádár János és mások mellett Lázár György és Grósz Károly kézjegye, valamint szovjet vezetők aláírása szerepelt.
Négy hónap múlva Moszkvában a kormányfő arra kérte Gorbacsov pártfőtitkárt, vonják ki a szovjet atomfegyvereket Magyarországról. Németh Miklós jegyzetein szerepelt Nagyvázsony neve is. Mint ahogy a volt kormányfő Tőkés Rudolf A kialkudott forradalom című könyvéhez adott nyilatkozatában is megerősíti, Gorbacsov öt hónappal később, 1989 szeptemberében Rizskov miniszterelnökön keresztül üzent, teljesítették kérését.
Mindez titokban történt. A magyar lakosság csak 1990-ben értesült róla, hogy voltak nálunk atomfegyverek - akkor, amikor Mihail Mojszejev vezérkari főnök bejelentette kivonásukat. Úgy tudjuk, a Kis-Moszkvának nevezett nagyvázsonyi bázisról eltérő módon történt a szovjet csapatok kivonulása, mint másutt az országban. Amikor a szovjet parancs és a magyar határőrség alakulata megérkezett, magyar állt a szovjet őr helyére, az pedig ment csomagolni. A helyiek szerint a határőrök az atomrakétafejeket is látták, mielőtt a szovjetek elvitték őket. Az atombiztos bázist azóta a honvédség őrizteti, szakértőnk lapunk munkatársával először, több mint egy hónap várakozás után a vezérkari főnök engedélyével léphetett be területére. (Sorozatunk következő részében képriportban számolunk be az ott látottakról.)ELJÁTSSZUK A VILÁGHÁBORÚT
Békés Csaba kutatásaiból tudjuk, hogy Kádár János 1961. június 10-én jelentette be a Központi Bizottság ülésén, hogy Grecsko marsall, a Varsói Szerződés Egyesített Fegyveres Erőinek főparancsnoka jelezte: belátható időn belül felmerülhet, hogy a magyar hadsereget atomtöltetű rakétákkal látják el. De vajon hogyan kerülhetett a magyar hadsereg kevesebb mint öt évvel az 1956-os "ellenforradalom" után atomközelbe?
A hidegháborúban jelentős fordulatot hoz az 1957-es év, amikor a szovjeteknek a világon elsőként sikerül interkontinentális rakétákat kifejleszteniük. Az amerikaiakra hihetetlen hatást gyakorol a tény, hogy a Szovjetunióból termonukleáris rakétákat indíthatnak, amelyek elérhetik az Egyesült Államokat. Amerika területi sérthetetlenségének korszaka véget ér, és ez átalakítja a katonai gondolkodást. A két szuperhatalom atomarzenálja a hatvanas évek elején olyan nagy, hogy azzal totális háborút már nem lehet nyerni, mert mindkét ország elpusztulna. Békés Csaba szerint ebből következik a hidegháborús paradoxon, hogy bár egy háborúban mindent a rakéták döntenének el, a hatvanas évektől a katonai szakemberek nem elsősorban atomháborúban gondolkodnak, hanem olyan hagyományos szárazföldi hadviselésben, amelyben atomfegyvereket is bevetnek. Így kerülünk mi előtérbe, ezért válik stratégiai előnnyé, hogy Magyarország területén is vannak kisebb hatótávolságú atomfegyverek. Ahogy Szentesi György mondja, most már a szemben álló csapatoknak is van atomfegyverük, amit egymás ellen be tudnak vetni. "Mindez anakronisztikusan hangzik: tele a világ interkontinentális rakétákkal, és mi eljátsszuk a második világháborút, kicsit fejlettebb eszközökkel" - fogalmaz Békés Csaba.BÉCS MEGSEMMISÍTVE
Okváth Imre történész szerint a magyarok elvi szinten már 1955-től gyakorolják az atomfegyverek alkalmazását. 1963 októberében a Gyopár fedőnevű hadgyakorlaton Czinege Lajos honvédelmi miniszter értékelő beszédének 19. oldalán olvasható, hogy "az atomfegyverek és az azokat célba juttató erők és eszközök alkalmazásában némi javulás mutatkozik". A rakéták átvételére "találkozási pontokat" kellett kijelölni, hiszen a magyar hadsereg kezében nem voltak atomtöltetek. A pontokat a találkozás előtt hat órával jelölték volna ki. Ám mivel a szovjeteknek Kárpátalján is volt atomraktáruk, ahonnan hat óra alatt el lehetett érni a hadgyakorlat területét, ez még nem bizonyítja, hogy a szovjetek már 1963-ban tároltak atomfejeket Magyarországon - erősíti meg Okváth Imre történész.
Témánk szempontjából a legfontosabb katonai forrást, egy 1965-ös szovjet-magyar törzsgyakorlat jegyzőkönyveit is Okváth Imre találta meg a Hadtörténelmi Levéltárban. A forgatókönyv alapján itt nem kis hatóerejű atomfegyvereket vetettek be - természetesen csak a térképasztalon -, hanem válaszcsapásként elpusztították volna egyebek mellett Bécset ("a város teljesen megsemmisítve"), Münchent ("a város rombolva"), Veronát ("a város teljesen megsemmisítve") és Vicsenzát (sic!) is. "Józanul mérlegelő ember nem gondolhatta, hogy a Nyugat lebombázza Magyarországot, majd a magyar hadsereg atomszennyezett területen elindul dalolva, majd a terv szerint elfoglalja Észak-Itáliát és Ausztrián keresztül Dél-Németországot" - fogalmaz Békés Csaba.
A hadi játék azért rendkívüli fontosságú, mert először szimulálnak olyan helyzetet, amelyben nincs idő a sorállomány mozgósítására, "meglévő állománnyal és feltöltöttséggel kezdik meg a hadműveletet". A dokumentum felsorolja az atomkészleteket, ám annak értelmezése összetett szaktudást igényel. A Heti Válasz kérésére ezért rakéta- és légierő-szakértő is átnézte az anyagot, új megvilágításba helyezve a már korábban megismert forrásokat is.
Mielőtt a vizsgálathoz hozzáfognánk, idézzük fel, hogy Magyarország 1963-ban rakétarendszereket kezdett vásárolni. Szentesi György szerint kétfélét, R-30-ast 30 kilométeres hatótávolsággal és R-170-est (amerikai nevén Scud-A) 170 kilométeres hatótávolsággal. A kulcsmondat Szentesi szavaiban, hogy az R-30-ashoz a szovjetek hagyományos robbanófejet is szállítottak, de az R-170-eshez nem. Az öt tonna indítósúlyú, 10,25 méter hosszú, 0,88 méter átmérőjű atomrakéta legnagyobb hatóereje 50-100 kilotonna volt. A mérnök ezredes szavait a hadsereg szervezeti felépítése is megerősíti: 1963-ban Nagykanizsán, Tatán, Tapolcán, Szentesen és Jászberényben harcászati rakétatüzér osztályt állítottak fel az R-30-asok számára. Tapolcára egy rakétadandárt telepítettek az R-170-eseknek, Kaposvárott pedig mozgó rakétatechnikai bázist hoztak létre. 1964-ben a rakétarendszerek elérték a készenlétet.A RÖVIDÍTÉSEK TITKA
A dokumentumból kitűnik, hogy a "keletiek" 125 atomlőszert kapnak 6140 kilotonna hatóerővel (több mint 300 hirosimai bomba ereje), ezek közül 50 "repülő lőszer". Ám annak eldöntésére, hogy ezeket a Szovjetunióból szállíthatták-e Magyarországra, vagy már itt voltak, a legárulkodóbb a "megindulási", vagyis a kiindulási helyzet rovat. R-170-esből 15 atomfejjel indultak, és R-30-asból is volt 15 darab. Okváth Imre maga is úgy látja, hogy 1963 és 1965 között növelték a szárazföldi rakétaerőket, és ennek alapján már a hatvanas évek elején lehettek atomfegyverek Magyarországon.
Tisztábban látunk tehát a rakéták ügyében, de mi a helyzet a légierővel? A keletiek 125 atomlőszeréből 50 darab volt a repülőgépről célba juttatható, ebből 13 azonnal rendelkezésre állt. A hadgyakorlat jegyzőkönyve arról is beszél, hogy 214 harci repülőgéppel rendelkeztek a keletiek, közülük 25 volt atomhordozó. De hol állomásoztak? Az évtizedekig titkos dokumentum olvashatóságát egész oldalnyi korabeli rövidítéssel nehezítették. Vándor Károly ezek közül a szovjet légierőkre vonatkozókat fel tudja oldani. A 21.vb.re.e. például az 1. vadászbombázó repülőezredet jelöli. De ki tudja negyven év után, hol állomásozott az első vadászbombázó repülőezred? A választ egy korabeli kitüntetés adta meg Vándor Károly gyűjteményéből: a cirill betűs felirat segítségével azonosítani lehet, hogy az ezred Kunmadarason volt 1965-ben. Hasonló módszerrel fejthetjük meg, hogy a másik 1965-ös "atomcsapat", a 727. önálló bombázó repülőezred Debrecenben szolgált. A rövidítésözön elárulja: tíz darab, nukleáris töltet célba juttatására alkalmas bombázó repülőgép Debrecenben, 15 vadászbombázó repülőgép pedig Kunmadarason települt.
Mindezt megerősíti, hogy a kunmadarasi repülőezred elnevezése 1963 márciusában vadászrepülőről vadászbombázóra változott. Tudjuk azt is, hogy a légibázisra 1965-ben Szu-7BM gépek érkeztek. A szakirodalom szerint e típus volt az első, atomfegyver szállítására alkalmas Szuhoj. Debrecenben 1964-től repültek a kubai atomválság során világhírnévre szert tevő Il-28/U típusú gépek, ezek közül a Magyarországra telepített tíz darab volt alkalmas atomfegyver célba juttatására. Mindezek alapján a szovjet katonai levéltárak megnyitásáig is biztonsággal állíthatjuk, hogy Magyarországon a hatvanas évek első felében atomrakétafejeket és atombombákat is tároltak a szovjet csapatok.
KRONOLÓGIA
1961: Kádár János hozzájárul, hogy a magyar csapatokat atomtöltettel lássák el.
1963: Scud-A típusú atomrakétahordozókat telepítenek Tapolcára.
1964: Atomfegyver célba juttatására alkalmas Il-28/U repülőgépek érkeznek Debrecenbe.
1965: "Megindulási helyzetben" 30 darab atomrakétát és 13 repülő lőszert említ egy katonai dokumentum.
Legalább 15 magyarországi célpontra dobott volna atomot az USA, ha kitör a III. világháború
Az
Amerikai Nemzetbiztonsági Levéltár nyilvánosságra hozta az
amerikai stratégiai csapásmérő erők - magyarán, az atomrakéták
- mostanra a titkosítás alól feloldott célpontlistáját. Ezen -
hangsúlyozom, a csak a titkosítás alól feloldott célpontokat
listázó - listán 1100 célpont szerepel, köztük
15, az akkor
még a szocialista blokkhoz tartozó magyarországi célpontot is.
Azt,
hogy a lista nem teljes, a téma iránt érdeklődők már abból is
sejthetik, hogy Komárom nem szerepel a célpontok között, pedig
ott a szovjet hadsereg atomfegyvereket is tárolt.
Ami még
feltűnhet, hogy az ország politikai vezetését nem tekintették
tényezőnek, legalábbis Budapest önmagában nem, csak a ferihegyi
reptér miatt célpont.
Ferihegy
mellett Veszprém - a honi légvédelem parancsnoksága - mellett
kizárólag repterek szerepeltek a célpontlistán. A szolnoki
helikopterbázis kivételével ezek mind katonai ésvagy polgári
repterek:
a
berettyóújfalui szovjet katonai reptér mellett a debreceni, a
hévizi, a kalocsai, a kecskeméti, a kiskunlacházi, a kunmadarasi a
pápai, a szombathelyi, a taszári és a tököli reptér szerepel a
most nyilvánosságra hozott célpontlistán.
Magyarország
amúgy a maga 15 célpontjával nem számított különösebben
kiemelt célpontnak - csak a kárpátalján öt célpont van, illetve
csak Prágára és Szófiára három-három atombombát dobtak volna
az amerikaiak, ha úgy alakul.
Az
interaktív térképen azt
is meg lehet nézni, hogy az adott célpontra dobott bomba mekkora
pusztítást végzett volna. A ferihegyre dobott bomba például
Pesterzsébetig letarolta volna a fővárost, ahol 206 ezren azonnal
életüket vesztették volna, 677 ezren pedig megsebesülnek. A
tököli reptérre dobott bomba elsöpörte volna Pesterzsébet másik
felét, illetve Csepelt, Budafokot és Érdet. A halottak száma ez
esetben alacsonyabb, 73 ezer lett volna, de 418 ezren megsebesülnek.
Vagyis csak a Budapest közvetlen közelében ledobott két bombának
millió sérültje és ~300 ezer halottja lett volna.
1100 AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK NUKLEÁRIS CÉLOK ÁLTALI VISSZAVONÁSA
Hány fejeket nem akkor gondolom van szükség elrettentés?
A
Nemzetbiztonsági Levéltár nemrég közzétette az
1956-os amerikai nukleáris célok listájának
titkosított listáját ,
amely összesen 1100 helyszínt érintett Kelet-Európában,
Oroszországban, Kínában és Észak-Koreában. Az alábbi
térkép az összes felsorolt 1100 nukleáris célt mutatja, és
partnerként vettünk részt a NukeMap programmal annak bemutatására,
hogy katasztrofális az Egyesült Államok és Oroszország közötti
nukleáris csere. Ha rákattint a pontok bármelyikéről való
roncsolásra, akkor láthatod, hogy a kiválasztott bomba milyen nagy
területet fog megsemmisíteni, valamint hogy hány embert lehet
megölni.
Annak
ellenére, hogy a mai nukleáris célok listáját sorolják be,
valószínűleg nem tűnik drasztikusan másnak. Az Egyesült
Államoknak még mindig körülbelül 1.900
nukleáris robbanófeje van a
rakétákon és bombázókon (több ezer tartalékkal), készen arra,
hogy azonnal elinduljanak, és 30 percen belül képesek legyenek
céljuk elérésére. Ez az instabil helyzet rendkívül
kockázatos és többször közel van a nukleáris
háború véletlen kiváltásához . Ráadásul
sok mai hidrogénbombája több százszor erősebb, mint a két
atombomba Hiroshimába és Nagaszakiba. Ha egy nukleáris háború
kitörne ma, a nukleáris
tél megölheti
a legtöbb embert a Földön.
Ez fontos
kérdéshez vezet: Hány nukleáris fegyverre van szükségünk? A
kilenc nukleáris nemzet közül hét megállapította, hogy az
elrettentéshez kevesebb mint 300 nukleáris fegyver szükséges, és
egyikük sem támadt meg. Mégis, nem csak az Egyesült Államok
és Oroszország mindegyike rendelkezik körülbelül 7 000 nukleáris
robbanófejjel - amely a világ arzenáljának 90% -át teszi ki -
mindkét ország jelenleg fejleszti a helyzetet, és óriási
befektetéseket hajt végre, hogy pontosabb és halálos nukleáris
fegyverekkel javítsák fegyvereiket. Számos katonai elemző
egyetért abban, hogy az USA és Oroszország sokkal kevesebb
atomfegyverrel képes eleget tenni elrettentési
szükségleteiknek. Még a Pentagon is kijelentette, hogy az
USA-nak nem kell több, mint 1000 nukleáris fegyverrel
megakadályozni a nukleáris támadást. De ne fogadd el a
szavukat:
1100 NUKLEÁRIS CÉLOK, RADIOAKTÍV FELLENDÜLÉS ÉS IDŐJÁRÁS
Míg
a fenti térképek a nukleáris pusztítás általános sugarait
mutatják, az időjárási minták szerepet játszanak abban, hogy
hány emberre hatással lehet a nukleáris lerakódás. Mivel az
időjárás napról napra változhat, ha egy rossz napra egy
országban egy határ közelében egy nukleáris bombát dobunk le, a
szomszédos ország ártatlan emberei is szenvedhetnek a radioaktív
szennyeződés hatásaitól. Milyen messze és milyen irányba
halad a radioaktív anyagok a bomba méretétől és a helyi
időjárástól függően. Az alábbi grafikákban Alex
Wellerstein két szörnyű lehetőségeket szimulál: ( A
teljes képernyős opcióban a következő diavetítések
megtekintését javasoljuk, hogy könnyebben megnézhesse, hol száll
át a
radioaktív anyagok. ):
1) Mi történt volna, ha egy adott méretű atomfegyver 2016 április 29-én minden 1100 nukleáris célt eltalálna?
Ebben a
slideshow-ban a bombák nagyobbak lesznek, és a nukleáris
elöregedés a helyi időjárási minták által meghatározott
irányba terjed. Megjegyezzük, hogy ez a diavetítés még nem
mutatja meg a nukleáris tél hatását: ha a nukleáris tüzekből
elég füst magasra emelkedik a sztratoszférában, akkor elterjedhet
bolygónkon, és egy évtizedes hosszúságú mini jégkorszakot és
gazdálkodási összeomlást indít, A Föld 7 milliárd emberének
többségét.
50
kt atombombák
- 100 kt atombombák
- 500 kt atombombák
- 1000 kt atombombák
- 5000 kt atombombák
- 10 000 kt atombombák
100
kt atombombák
500
kt atombombák
1000
kt atombombák
5000
kt atombombá
10
000 kt atombombák
2) Hogyan változna a radioaktív szennyeződés iránya, ha a bombákat három különböző napra dobták?
Ebben az
esetben a 2010. április 29-i, április 30-i és 2016. május 1-i
időjárási adatokat használjuk fel arra, hogy megnézzük, hogyan
változik meg a nukleáris elszennyeződés iránya, ha 10000 tonna
bomba esett az 1100 atomcélra (tipikus bombák ma sokszor
erősebbek). Különböző időjárási minták minden nap
különböző irányokban küldik a nukleáris csapadékot. Különös
figyelmet fordítsunk olyan országokra, mint Németország, Dánia
és Finnország, amelyek radioaktív szennyeződést kelthetnek, ha a
nukleáris célpontokat rossz napon sújtják.
2016. április 29-én 100 kt atombombával
- 2016. április 30-án 100 kt atombombával
- 2016. május 1. 100 kt atombombával
2016.
április 30-án 100 kt atombombával
2016.
május 1. 100 kt atombombával
Kiderült! 15 magyarországi célpontra akart atombombát dobni az USA
A
sugárzás valószínűleg teljesen lakhatatlanná tette volna
Európát /Fotó: Northfoto
Washington,
USA - Az Amerikai Nemzetbiztonsági Levéltár nyilvánosságra
hozott pár adatot az amerikai csapásmérő erők (atomrakéták)
hidegháborús célpontjairól, melyekről nemrégiben került le a
titkosítás.
Ezen
a listán, mely korántsem teljes, 1100
célpont szerepel, közötte 15 magyarországival,
melyek akkor a szocialista blokkhoz tartoztak. Érdekesség, hogy
például Komárom nincs a listán, pedig ott a szovjetek
atomfegyvereket tároltak. Valószínűleg ezek az adatok még mindig
titkosítottak - írja
a 444.
Az
országunk területén található célpontok nagy része olyan
település a listán, amely polgári és/vagy katonai repülőtérrel
rendelkezett. Budapestet
és a politikai vezetést, amely itt található például nem is
jelölték meg, csupán a ferihegyi repteret. Az
egyetlen kivétel Veszprém, ahol a honvédelem légvédelmi
parancsnoksága volt megtalálható.
Így
is, hogy nem maguk a városok voltak a célpontok, mérhetetlen
méretű lett volna a pusztítás
A
célpontok között volt még többek között a berettyóújfalui
szovjet katonai reptér, a debreceni, a hévizi, a kalocsai, a
kecskeméti, a kiskunlacházi, a kunmadarasi, a pápai, a
szombathelyi, a taszári és a tököli légikikötő. Hazánk
a maga 15 célpontjával nem számított kiemelt célpontnak -
kárpátaljára például ötöt, Prága és Szófia városára pedig
hármat-hármat dobtak volna le,
ha kitört volna a III. világháború.
A
képen látható, hogy Prága három, Berlin pedig több, mint öt
atombombát kapott volna
Erre
a linkre kattintva egy
interaktív térképen meg lehet nézni, hogy mekkora pusztítást
okoztak volna az adott célpontra ledobott bombák. A ferihegyi
például 206 ezer ember azonnali halálát okozta volna, 677 ezer
sebesülttel és Pesterzsébetig teljesen lezúzta volna a fővárost.
A tököli bomba Pesterzsébet másik felét, Csepelt, Budafokot és
Érdet törölte volna el a föld színéről. Ez esetben "csak"
73 ezer halottal és 413 ezer sebesülttel számolnak, így összesen
csak a Budapesthez
közeli két bomba több, mint egy millió sérültet és majd' 280
ezer azonnali halottat
hozott volna magával, nem számolva azokkal, akik a sérüléseikbe
vagy pedig a sugárfertőzésbe haltak volna bele később.
Terrorveszély! Atombombával támadná Európát az Iszlám Állam
A
kiszemelt atomerőmű 11 munkatársát már ki is tiltották. Attól
félnek, behálózzák őket a terroristák / Fotó: AFP
Brüsszel
— Szakértők egyre valószínűbbnek tartják, hogy az Iszlám
Állam terroristáinak célpontjai között szerepel az egyik belga
atomerőmű.
A
hatóságok szerint a
brüsszeli merénylők innen
akarnak hasadóanyagot szerezni. Erre utal az a sokórányi, rejtett
kamerákkal készített videofelvétel, amelyet a merénylők lakásán
találtak.
Ezt a
titkosszolgálatok szerint két okból tervezhették: vagy ott is
robbantani akartak, vagy olyan anyagokhoz akartak hozzájutni,
amelyekből aztán úgynevezett „piszkos bombát” készíthetnek.
A Tihange nevű belga atomerőműből az elmúlt napokban 11 embert
elbocsátottak, attól tartva, hogy lepaktálhatnak a terroristákkal.
Három
országban is beindultak a letartóztatások, hogy megelőzzenek egy
húsvéti merényletet / Fotó: AFP
Több célpontot
is kiválasztott az ISIS
Fekete
húsvétra figyelmeztetik Európa nagyvárosait az amerikai
titkosszolgálatok is. Szerintük az Iszlám Állam több európai
célpont ellen is merényletre készül.
Az amerikai
terrorizmusellenes hatóságok meg nem nevezett tisztségviselői
szerint elfogott elektronikus üzenetekből, személyes forrásokból
és átfésült adatbázisokból arra lehet következtetni, hogy az
Iszlám Állam emberei a november 13-i párizsi támadások óta
eltelt hónapokban néhány más lehetséges célpontot is
kiválasztottak.
Erre utalnak
továbbá azok az információk, köztük térképek is, amelyeket a
rendőrség Salah Abdeslam és társai múlt hét kedden felfedezett
búvóhelyén talált.
– Valós
a veszély, bizonyosan próbálkoznak valamilyen támadással, ezzel
valamennyi európai ország hatóságai tisztában vannak, és
igyekeznek meghiúsítani. A terrorszervezetek a támadási célpontok
kiválasztásánál kiemelt jelentőséget tulajdonítanak a
valláshoz köthető eseményeknek, helyszíneknek, egy ilyen
merényletet óriási sikerként tudnának elkönyvelni –
erősítette meg Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértő.
A
hatóságok versenyt futnak az idővel. A belga kommandósok
pénteken tűzpárbajt
vívtak, és
24 óra alatt csaknem egy tucat embert fogtak el. Hármat közülük
Brüsszel kellős közepén, a főügyészség közvetlen közelében
állítottak elő. Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter szerint
egy azonnali merényletet sikerült meghiúsítani a francia
állampolgárságú Reda Kriket (34) elfogásával. A férfit tegnap
vették őrizetbe Párizs egyik északi elővárosában,
Argenteuilben. Lakásában a rendőrök fegyvereket és
robbanóeszközöket, valamint alapvető háztartási anyagokból
előállítható bombát találtak.
Németországban
két terroristát sikerült tegnap elfogni.
Egyetlen
kihallgatás
Egyelőre nem
segítette a felderítést a terrorvezér egy héttel ezelőtti
elfogása. A belga lapok szerint azóta mindössze egy órán át
hallgatták ki a nyomozók, miközben mindenki azt remélte, hogy
akár különleges módszerekkel, de kiszednek belőle némi
információt a terroristasejt terveiről és társairól.
Abdeslam
az elfogásakor lövést kapott a lábába,
meg kellett operálni, s rossz állapotára való tekintettel hagyták
őt pihenni.
Salah
Abdeslam
Atombombát vetne be az Iszlám Állam ellen Donald Trump
Donald
Trump büntetné az abortuszt /Fotó: Northfoto
"Ha
valaki az Iszlám Államból eltalál minket, akkor miért ne
üthetnénk vissza atommal?"
Így
fogalmazott Donald Trump, amikor az egyik amerikai hírtelevíziónak
adott interjújában megkérdezték tőle, milyen megoldást
javasolna a jelenlegi helyzetre.
"- Európában nem használnánk? Vagy ezzel mi a helyzet?
- Nem fogom levenni a kérdést a napirendről..." - válaszolta a republikánus elnökjelölt-aspiráns.
"- Európában nem használnánk? Vagy ezzel mi a helyzet?
- Nem fogom levenni a kérdést a napirendről..." - válaszolta a republikánus elnökjelölt-aspiráns.
Trump
az interjúban arról is beszélt, hogy mit gondol az abortuszról
Trump
ezen felül a jelenleg Kelet-Ázsiában
uralkodó helyzetről is beszélt:
szerinte Észak-Korea valós fenyegetést jelent, ezért Japánnak és
Dél-Koreának engedni kellene, hogy saját atomfegyvereket
fejlesszenek, így nem függenének nagyban az amerikai védelmi
rendszertől.
Az
amerikai Fehér Ház természetesen reagált Trump nyilatkozatára,
Josh Earnest szóvivő azt mondta: - Trump úr ötlete, miszerint
arra kellene dél-koreai szövetségeseinket sarkallni és buzdítani,
hogy saját nukleáris fegyvert fejlesszenek, teljesen
ellentétben áll az Egyesült Államok politikájával,
amelyet hosszú idő óta folytatunk, és amely miatt a nemzetközi
közösség támogatását élvezzük.
Ismét atomrakéták árnyékában élhetünk
Habár
az Egyesült Államok azon dolgozik, hogy nehézfegyvereket
állomásoztasson a Baltikumban és más kelet-közép-európai
országokban, sokan értelmetlennek látják a kezdeményezést. Van
okunk félni a nagyhatalmak fegyverkezésétől?
Tankokat,
tüzérségi harci járműveket és akár ötezer katona
felfegyverzésére elegendő nehézfegyverzetet helyezne el az
Egyesült Államok Litvániában, Észtországban, Lengyelországban,
Romániában, Bulgáriában és Magyarországon – számolt be
nemrég a The
New York Times.
Később az amerikai védelmi miniszter a balti államokat,
Lengyelországot, Romániát és Bulgáriát említette,
Magyarországot nem. Hende Csaba magyar tárcavezető is
kijelentette, hogy – egyelőre – nem érkezett megkeresés
Washingtonból.
Nem
késett sokat az oroszok válasza sem: Vlagyimir Putyin
azonnal bejelentette,
hogy negyven új interkontinentális ballisztikus rakétával bővítik
az orosz hadsereg nukleáris fegyverarzenálját még ebben az évben.
Emellett jelezték: veszélyes következményekkel járhat a NATO
keleti szárnyának megerősítése Oroszország határai mentén.
Az
oroszok reakciója korántsem volt meglepő, ha figyelembe vesszük,
hogy június elején a The Telegraph című brit
lap jelezte,
hogy újra nukleáris fegyvereket telepíthetnek Nagy-Britanniába.
Mások sem ülnek ölbe tett kézzel
A
mostani fegyverkezési láz nem korlátozódik kizárólag a
hidegháborús nagyhatalmakra. A Stockholmi Nemzetközi Békekutató
Intézet (SIPRI) legfrissebb
jelentésében arról
számolt be, hogy bár a világon az atomtöltetek száma
összességében csökkent – elsősorban a teljes arzenál 90
százalékát birtokló Egyesült Államok és Oroszország
jóvoltából –, minden atomhatalom új fegyvereket fejleszt, és a
régieket is korszerűsíti.
A dokumentum
szerzői megjegyezték: jóllehet a nemzetközi közösségben
fogadkoznak, hogy elsődleges fontosságú cél a leszerelés, az
atomhatalmak által folytatott modernizációs programok arról
tanúskodnak, hogy határozatlan ideig meg akarják őrizni nukleáris
képességeiket.
Európába is jöhetnek atomfegyverek?
Azonban
korántsem biztos, hogy mindezzel egy nagyhatalmi fegyveres
összecsapás előkészülete folyik. Így Martin McCauley, a Londoni
Egyetem professzora az orosz Sputniknews-nak
elmondta:
értelmetlen dolog az Egyesült Államok részéről fegyvereket
telepíteni Észtországba, Lettországba vagy Litvániába, mivel
ezeket nagyon nehéz megvédeni. Véleménye szerint hasznosabb volna
olyan nagyobb szövetséges országokban elhelyezni ezeket az
eszközöket, amelyek nem határosak Oroszországgal – ilyen
lehetne például Németország.
A szakértő
szerint a német társadalom hallani sem akar nukleáris fegyverek
telepítéséről, így volt ez a hidegháború idején is. Azonban
mégis lehetséges, hogy végül ott kötnek ki a pusztító bombák,
mert továbbra is léteznek amerikai támaszpontok az országban –
emelte ki McCauley.
Az elrettentés új szakasza
Az MNO
kérdésére N. Rózsa Erzsébet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem
Nemzetközi Kapcsolatok és Biztonsági Tanulmányok Tanszékének
oktatója elmondta: az amerikaiak és az oroszok már 1987-ben
aláírták a közepes és rövid hatótávolságú rakétáik
felszámolásáról szóló szerződést, amit be is tartottak a
felek. Így a mostani fegyvertelepítés elrettentést sugall ugyan,
azonban a nehézfegyverzet és az interkontinentális ballisztikus
rakéták telepítéséből még nem feltétlenül következik, hogy
nukleáris erőfitogtatással állunk szemben. „A mostani
fegyverkezést ezért nem nukleáris elrettentésnek, hanem inkább
az elrettentés új szakaszának nevezném” – fogalmazott a
szakember.
Nem eszik olyan forrón?
N. Rózsa
Erzsébet hangsúlyozta, hogy a térségünkbe telepítendő amerikai
nehézfegyverzet ötlete valóban értelmetlennek tűnik, mert nehéz
és drága lenne megvédeni. Kérdésünkre, hogy mégis
előfordulhat-e, hogy végül Magyarországon is megjelennek az USA
hadeszközei, a szakértő elmondta: a NATO-ban minden tárgyalásos
alapon zajlik, így járnak el az európai rakétavédelem területén
is. Először Csehországot és Lengyelországot szemelték ki
bázisként, aztán Románia és Bulgária került terítékre.
Azonban minden esetben csak az adott nemzeti kormány beleegyezésével
telepíthetők ilyen fegyverek az ország területére. Ezek a
folyamatok sokszor elhúzódnak a diplomáciai huzavonák
eredményeként, így még egyáltalán nem biztos, hogy a most
felvetett fegyvertelepítés megvalósul.
Az amerikaiak komolyan gondolják
Kedden
Tallinban Ashton Carter amerikai védelmi miniszter is megerősítette:
tankokat, tüzérségi fegyvereket és más katonai felszerelést
fognak ideiglenesen áthelyezni kelet- és közép-európai
országokba. A tárcavezető észtországi látogatása keretében
elmondta azt is, hogy a házigazdákon kívül Lettország és
Litvánia, valamint Lengyelország, Románia és Bulgária már bele
is egyezett az említett katonai felszerelések állomásoztatásába.
Amerikai
katonák az amerikai szárazföldi hadsereg Stryker típusú,
lövészszállító páncélozott harcjárművein Litvániában a
"Dragonyos Lovaglás" fedőnevű hadgyakorlaton
|
Fotó:
Petras Malukas / Europress/AFP
|
Katonai
források szerint mintegy 250 páncélosról, Bradley harckocsikról
és önjáró lövegekről van szó, s ezek nagyrészt olyan
felszerelések, amelyek már eddig is Európában voltak. Az
eszközöket átmenetileg tárolnák az egyes országokban, és
egy-egy készlet egy század (mintegy 150 katona) vagy egy zászlóalj
(nagyjából 750 katona) ellátását tenné lehetővé.
A lengyelek örömmel fogadnák
Semmiképpen
nem sértené a NATO–Oroszország alapszerződést az amerikai
védelmi miniszter által megerősített döntés, melynek értelmében
az Egyesült Államok ideiglenesen nehézfegyverzetet telepít át
Közép- és Kelet-Európa egyes országaiba – ezt Tomasz Siemoniak
lengyel nemzetvédelmi miniszter nyilatkozta kedd délutáni varsói
sajtóértekezletén.
Siemoniak „a
lengyel–amerikai szövetség történetében hatalmas
előrelépésként” értelmezte Ashton Carter észtországi
nyilatkozatát, mellyel szerinte egy politikai döntést erősítettek
meg. A lengyel miniszter ugyanakkor rámutatott: a döntés
technikai, jogi és logisztikai részleteit még ki kell dolgozni.
Ezért Siemoniak nem kívánt belebocsátkozni annak fejtegetésébe,
hogy a készleteket milyen módon oszthatnák szét az érintett hat
ország területén. „Bizonyára nem egyenletes elosztás lesz ez”
– jegyezte meg.
Hozzánk nem érkezett felkérés
Magyarország
nem kapott olyan megkeresést az Egyesült Államoktól, hogy
Washington Magyarországra is telepíthessen nehézfegyvereket –
szögezte le Hende Csaba honvédelmi miniszter szerdán Brüsszelben,
a NATO védelmi minisztereinek tanácskozását követően. A
tárcavezető is emlékeztetett: ezzel kapcsolatban amerikai
kollégája hat országot említett a miniszteri tanácskozáson, a
balti országokat, Lengyelországot, Romániát és Bulgáriát.
A
legnagyobb provokáció a hidegháború óta
|
Egyre gyakoribbak a légi
incidensek Nagy-Britannia és Oroszország között. Ugyan
korábban is számos példa volt arra, hogy a Brit Királyi
Légierő (RAF) üldözte el az orosz bombázókat a Brit-szigetek
közeléből, a legutóbbi eset különösen aggasztó volt.
Június közepén több mint ötezer NATO- és partnerországból
érkezett katona, több tucatnyi hajó és repülőgép vett részt
a Balti-tenger térségében Baltops 2015 néven megrendezett
amerikai hadgyakorlaton. Orosz vadász-, kém- és bombázó
repülőgépek közelítették meg a helyszínt, ami miatt a brit
Typhoonoknak kellett fellépniük. Az esetet a hidegháború óta
történt legnagyobb
provokációkéntjellemezték.
|
Mindent tudott a CIA a magyarországi atomfegyverekről
A
Kádár-rendszerben Magyarországon két helyen is tárolt
atomfegyvereket a szovjet légierő, ráadásul a CIA pontosan
ismerte a nukleáris töltetek helyét. Mindeközben a hazánkban
„ideiglenesen szolgálatot teljesítő” szovjet katonák számára
Magyarország maga volt a nyugat – bemutatták Vándor Károly a
Magyarországon és Ausztriában állomásozó szovjet légierő
alakulatainak történetét feldolgozó Légierő
társbérletben című
könyvét.
A könyv
alapvetően a haditechnikára valamint a szovjet katonák és a velük
kapcsolatba kerülő magyar tisztek életére koncentrál: az
ötvenoldalas bevezetést egy kétszáz oldalas, a szovjet légierő
„települési helyeit” áttekintő jegyzék követi. A számunkra
érdekes rész a települési helyek profiljához kapcsolt
elképesztően bőséges forrásanyag. A szerző Budapest, Moszkva és
Washington levéltáraiban gyűjtötte őket össze, és az egykori
szovjet hadseregben szolgáló orosz tisztektől is több ezer fotót
kapott.
Hivatalosan
el nem ismert
Vándor
már több mint 20 éve kutatja a magyarországi szovjet légierő
történetét, 2004-ben pedig ő
segített az Indexnek megkeresni,
hol tárolhatták Magyarországon az oroszok az atomfegyvereiket.
Bár az előző
rendszerben magyar és szovjet részről is folyamatosan tagadták,
hogy Magyarországon atomtölteteket is tartottak a szovjetek, ma már
a kutatók többsége ezt kész tényként kezeli.
A
nálunk tartott atomfegyverekről már a Varsói Szerződés idején
is suttogtak a katonaságban, a gyanút pedig 1990 márciusában egy
MTI-hír is megerősítette, ami a Népszabadságban meg is jelent.
Eszerint Mihail Moiszejev szovjet vezérkari főnök bejelentette: a
Szovjetunió Magyarországról és Csehszlovákiából az összes
odatelepített atomfegyvert kivonta (a volt csehszlovák védelmi
miniszter 2008-ban
a cseh állami televízóban meg is erősítette,
hogy voltak náluk szovjet atomfegyverek). 1990-ben azonban a hírt
pont magyar részről cáfolták: az Antall-kormány megalakulása
után néhány nappal Borsits László vezérkari főnök azt
válaszolta, hogy Magyarország területén atomtöltetek nem, csak
hordozóeszközök voltak, igaz rögtön hozzá is tette, hogy a
hivatalos szovjet tájékoztatás szerint.
Gyakorlatilag
bizonyított
Húszéves
kutatása során Vándor további bizonyítékokat talált: ezek
közül az egyik az a budapesti hadtörténeti levéltárban lévő
jegyzőkönyv, amely egy 1965-ben tartott magyar-szovjet
törzsvezetési gyakorlat részleteit örökíti meg. A jegyzőkönyv
azért kerülhetett a budapesti levéltárba, mert a gyakorlatot a
szovjet légierő Déli Hadseregcsoportja a magyarokkal közösen
tartotta. A szovjetek azonban – valószínűleg figyelmetlenségből
– elfelejtették kitakarni az egyébként a magyar közvélemény
előtt titokban tartott részleteket, és bent hagyták a
jegyzőkönyvben az egységek felszereltségét is. A debreceni és a
kunmadarasi alakulatok „indulási helyén”, a feljegyzés
atomfegyvert említ.
Az
atomfegyverek létezésére egy 1979-es amerikai vaktérkép is
bizonyíték. A CIA térképe a tárolók helyét is megjelöli; az
amerikaiak szerint Kunmadarason és Kiskunlacházán voltak állandó
raktárak, Sármelléken, Tökölön és Debrecenben pedig
ideiglenesen tudtak atomtölteteket tárolni.
A fegyvereket
egyébként Vándor szerint nem csak tárolni tudták Magyarországon.
Mobil Scud rakétákat ugyanis indítani is lehetett volna tőlünk,
ezeket pedig nukleáris robbanófejjel is fel lehetett volna
szerelni.
Mindent
lát
Az egykori
hírszerzési dokumentumokból az is jól látható, hogy az
amerikaiaknak milyen pontos információik voltak a Magyarországon
állomásozó szovjet légierő állapotáról. Míg Ausztria közös
felügyelete alatt a szovjeteket 1955-ig saját maguk figyelhették
meg az amerikaiak, nálunk a repülőterek és raktárak építésén
dolgozó munkások, a helyi lakosság, illetve hírszerzőik
információira támaszkodtak.
A CIA
információi – legalábbis a két állandó atomraktár
tekintetében – szinte egészen biztos, hogy helyesek voltak,
ugyanis a tárolók mind a mai napig megvannak, ezeket megvizsgálva
pedig egészen biztosan kijelenthető, hogy atomfegyvereket tároltak
bennük.
Elárul a sugárzás?
Tévedés
viszont, hogy a hátramaradt sugárzás alapján meg lehetne
állapítani, hol tároltak atomfegyvereket a szovjetek. Sugárzás
ugyanis egy profi körülmények között tárolt nukleáris töltet
után egyáltalán nem marad.
A
jelek szerint a katonák jól végezték a dolgukat: mikor Vándorék
1999-ben a már akkor is feltételezett tárolási helyeken megmérték
a háttérsugárzás szintjét, a kapott értékek a raktáron belül
még alacsonyabbak is lettek mint odakint.
A kunmadarasi
raktárat ötszörös kerítés vette körül, a külsőbe még
áramot is vezettek. A két belső kerítés között kutyás őrök
vigyáztak az atomtöltetekre, ezekre azonban valószínűleg nem is
lett volna szükség: mire a hívatlan látogató a kerítések közé
ér, a géppuskafészekből őrködő szovjet katonák minden
bizonnyal lelövik. Ha valaki mégis bejutott a raktárba, még
mindig négy páncélozott ajtó választotta el az atomfegyverektől.
A
kiskunlacházai raktárban még a kondicionáló rendszer is
megmaradt, a hőmérséklet tartására freongázt használtak.
Kondicionálást sima bombák egyáltalán nem igényelnek, azokat
akár az esőben is lehetne tartani, így egészen biztos, hogy
Kiskunlacházán is atomtölteteket tartottak a szovjetek.
Az amerikaiak
jólinformáltásága az '50-es évek elejére a szovjet vezérkar
számára is világossá válhatott, ugyanis elrendelték a Déli
Hadseregcsoport Magyarországon (és Ausztriában) állomásozó
összes egységének átszámozását. Ez egy időre meg is kavarta
az amerikai hírszerzést – az 5 hónappal későbbi
dokumentumokban azonban már a régi oldalszámmal együtt sorakoznak
a magyarországi szovjet repülőgépek, és az amerikaiaknak a
szovjet légierő felépítéséről is pontos információik voltak:
sokszor még a repülőterek hívójelét, sőt esetenként az
egységparancsnokok neveit is tudták.
Magyarországon
fekve
A Légierő
társbérletben könyvben
közreadott források másik része nem levéltárakból, hanem
közvetlenül az itt szolgált katonáktól származik. Vándor az
évek alatt az orosz közösségi portálokon keresztül több mint
2000 Magyarországon szolgált katonával vette fel a kapcsolatot, és
személyesen is találkozott néhány volt szovjet tiszttel.
A katonák
megemlékezéseiből kiderül, hogy valóságos Nyugatként élték
meg Magyarországot: Németországban állva szolgálsz,
Lengyelországban ülve, Magyarországon pedig fekve – ez a
körükben népszerű mondás is azt mutatja, hogy hazánk az egyik
legjobb elképzelhető állomáshelynek számított körükben. Még
az is előfordult, hogy kijöhettek a laktanyákból, igaz, csak
néhány városban. A legtöbb helyen azonban inkább az egyik
leszerelt mezőkövesdi magyar katona visszaemlékezése volt a
jellemző: a szovjet katonákat éjszakánként a laktanyában
szolgáló magyarok szöktették ki.
Sátán–2: Texast is eltörölné az új orosz atomrakéta
Akár
negyven megatonnás töltetek célba juttatására is képes lehet
Oroszország legújabb csapásmérő rakétája, az RSz–28 Szarmat,
vagy ismertebb kódnevén
a
Sátán–2.
A
termonukleáris töltetek rombolóképességéről elég részletes
képet kapunk, ha elolvassuk a mostanában született
nyilatkozatokat. Az orosz fél szerint egy rakéta leradírozná az
életet egy Texas méretű területről, az amerikaiak szerint pedig
a Sátán–2-höz képest a Hirosimára vagy Nagaszakira 1945-ben
ledobott bombák nagyjából olyanok, mintha a dugós puskát vonnánk
be valahogy az egyenletbe.
Hogy még
inkább rájátsszunk a rettegésre, azt is eláruljuk, hogy az
RSz–28-at kifejezetten az amerikai rakétavédelmi rendszer
tudatában fejlesztették az oroszok, vagyis a rakétát nem
nagyon látja a radar, és hatótávja alapján nagyjából
bárhova elér, ahová céloznak vele.
Mindenképpen
fontos részlete az igazságnak, hogy a rakétát
nem
az oroszok nevezték el így (pláne Sátán–2-nek), hanem a
fegyver NATO-kódjele lett ez.
A
rakéta eredeti neve, a Szarmat (Сармат) egy ókori török
nyelvű népre, a szarmatákra utal,
akik főként arról ismertek, hogy ők alkalmazták először a
talpig páncélba öltöztetett nehézlovasságot a harcmezőkön,
illetve hogy a törzs asszonyai is sokszor együtt harcoltak a
férfiakkal.
Függetlenül
attól, hogy pontosan ki is nevezte el ilyen ijesztően a rakétát,
tény, hogy hivatalos információ eddig nem nagyon került ki a
fegyverről. Ehhez képest most a fejlesztéssel megbízott Makajev
Rakétatervező Iroda jelentetett
meg képeket
arról, hogy is néz majd ki, ha egyszer tényleg munkába áll az új
Sátán. Merthogy volt régi Sátán is, orosz nevén az R–36-os,
az volt, ami az 1970-es években bevezetve nagyjából meghozta azt
az egyensúlyt, amely miatt értelmét vesztette, hogy bármelyik fél
is atomcsapást mérjen a másikra – a válaszcsapás legalább
olyan pusztító lett volna.
A hivatalos
álláspont szerint az oroszok a 2010-es atomfegyver-csökkentésről
szóló egyezmény ellenére azért fejlesztenek új atomfegyvert a
régi helyett, mert az USA erősödő európai jelenléte erre
ösztönzi őket – egyes vélekedések szerint az, hogy pont most
mutatták be a rakétát, szintén csak egy sakklépés az egyre
rosszabbodó amerikai-orosz viszonyban. Az RSz–28-ast 2018-ban
állíthatják hadrendbe a leghamarabb, és az új Sátán 2020-ra
válthatja le teljesen a régi Sátánt.
A fejlesztési munkák „szarmata”
Összhangban
a rendelet a kormány az Orosz Föderáció „On államvédelmi
érdekében 2010. és a tervezési időszak 2012-2013. „JSC”
SRC Makeyev „utasította kezdeni a fejlesztési OCD”
szarmata”. 2011 júniusában, a Honvédelmi Minisztérium, az
Orosz Föderáció aláírt egy állami szerződést OCD
„szarmata”. A leendő stratégiai rakéta rendszerek (RKSN)
„szarmata” jön létre annak érdekében, hogy biztonságos és
hatékony működéséhez nukleáris elrettentő Oroszország
stratégiai erők.
Tervező
Általános VG Degtar , vezető tervező Yu Kaverin.
Villámként csap le az új orosz atomrakéta - cikkcakkban
Egy
új, az elhárító rendszerek által kivédhetetlen
interkontinentális atomrakétát állít rendszerbe az orosz
hadsereg (képünk illusztráció).
,
2016. március 9. szerda, 15:39
Olyan
interkontinentális ballisztikus nukleáris rakétát (ICBM) állít
rendszerbe Moszkva, amely állítása szerint egyedülálló
jellegzetessége miatt áthatol bármilyen védelmi rendszeren - írta
a Szputnyik hírügynökség.
Az
RS-26-os különlegessége, hogy bár hagyományos ICBM-ként kezdi a
pályáját, a világon egyedülállóan szuperszonikus robbanófejei
folyamatosan változtatják röppályájukat, így kivédhetetlenül
legalább néhánynak sikerülnie kell áthatolnia az elhárítás
pajzsán - mondta a Rosszijszkaja Gazetának nyilatkozó szakértő.
A
Rubezs ugyan csak 80 tonnás, szemben az orosz stratégiai rakétaerő
alapját adó 120 tonnás RS-24 Jarsszal, 1,2 megatonnányi pusztító
erőt juttat célba négy darab, külön célpontba juttató 300
kilotonnás robbanófejével, s hatótávolsága 11 ezer kilométer.
Gyorsított
indító szakasza kevesebb mint öt percig tart, ami azt jelenti,
hogy az európai NATO radaroknak nem lesz idejük felfedezni
kilövésüket.
Röppályájának
utolsó szakaszán, néhány száz kilométerre a céltól a rakéta
zuhanórepülésbe megy át és cirkálórakétaként fejezi be
útját.
A
hírek szerint még az idén hadrendbe állítják.
A LEGUJABB FASISZTA KACSA: 4600 IZRAELI KATONA MAGYARORSZÁGON
A
"MÁRIAORSZÁGA" NEVÜ KLERIKÁLFASISZTA HONLAP
FELFEDEZETT TÁBORFALVÁN 4600 IZRAELI KATONÁT, AKIK "REPÜLŐGÉPEN
ÉRKEZTEK MAGYARAORSZÁGRA" ( ÉS
NEM GYALOG!),
HOGY AZ EDDIG AMERIKAI KATONÁK ÁLTAL ŐRZŐTT ATOMFEGYVEREK
FELÜGYELETÉT ÁTVEGYÉK...
De
vajon hova rejtették azokat a neutron tölteteket amiket
becsempésztek az országba ???? Magyar ország újra célpont lett a
neutron töltetek miatt !!!
Az
új kelletü zsinagógák közzül melyik az amelyik neutron
tölteteket is képed tárolni ,csa nem az amelyiknél a rendőrség
ad belső védelmet , mert ugye még ott van a moszad véderő is ,
és nem utolsó szempont az INKAL sekurit , de ha jó muzulmán
lennék én körül néznék , vagy robbantanék e házak körül
!!!, de ott vannak még a szabadkőműves páholyok is 300 drb egyik
másik kitünő rejtekhely is lehet !!!! Csak be kell cserészni , és
a tippet megadni a terroristák már tudják hogy mit kell tenniük .
A szarér hugyért dolgozó gojok így egyenlithetnek a cionista
megszállüknak . A betolakodó idegenek , hát ha így elpályáznak
hazánkból !!!!
Sajtból
van a hold , meg moszados járatokból az ország . Ezek úgy
gyilkolnak itt mintha othon volnának . A gyilok eszközeit meg a
páholyok bocsájtják rendelkezésükre !!!
Ugye
te is úgylátod egy jó pár molotov koktált be kéne izzitani , és
ha a 300 páholy közzül csak 3 megmaradna az is sok lenne ennek a
kis országnak . Kevés már a Solymosi Eszterünk , és H Zsófiánk
feláldozható kislányokból. Ugyan Kunce , meg Orbán még
elmoshatja a zsidó tettes bűnét , de , ha lehet ne legyen több
balek Táncos Gábor a rohadék kazár gyilkos helyet , de varják be
a cigány Orbánt mert az ártatlan Táncos Gábort 10 évre
leültette !!! mindkettőt a Dunába kellene darálni haleledelnek ,
hogy a helytartók tudják , hogy mi a magyar érdek !!!!!
Sátán-2 – Először látható az új orosz atomrakéta
A Sátán-2 egy Franciaország méretű területet képes a földdel egyenlővé tenni.
27.10.2016
~ 25.08.2017
Először
tette közzé Oroszország a Sátán-2 nevű termonukleáris lövedék
fotóját.
A 10 ezer
kilométeres hatótávolságú lövedék másodpercenként 7
kilométeres sebességgel halad.
A 40
megatonnás robbanófejet hordozni képes Sátán-2 kétezerszer
erősebb, mint az USA által a II. Világháborúban Hirosimára és
Nagaszakira ledobott atombomba.
A Sátán-2
egy Franciaország méretű területet képes a földdel egyenlővé
tenni.
A 16
nukleáris robbanófejet is hordozni képes Sátán-2 ráadásul a
radarok számára is láthatatlan.
A Vlagyimir
Putyin orosz államfő által kiemelten őrzött Sátán-2 Moszkvából
kilőve akár Londonra is képes csapást mérni.
Oroszország
ezzel a különleges elrettentő erővel bíró lövedékkel
bármelyik európai fővárost képes lenne elpusztítani.
A Sátán-2
fotóit közzétevő gyártó cég, a Makeyev Rocket weboldalán a
következő információkat is megosztotta:
„Az
orosz védelmi minisztérium utasítására 2010-ben tervezték a
„Szarmat” lövedéket, gyártását 2011-ben szavazták meg, a
fejlesztés 2012-2013 között zajlott. A „Szarmat” célja
Oroszország stratégiai erejének biztosítása.”
Az orosz
hadseregben a „Sátán” kódnevű „RS-28 Szarmat” lövedékek
várhatólag 2018-ban veszik át az „SS-18” lövedékek helyét.
Csak a véletlenen és a szerencsén múlt, hogy még nem jött el a világvége!
A
hidegháború legnagyobb veszélye nem egy atomháború volt, hanem
az, hogy véletlenek és balesetek hozzák el a nukleáris
holokausztot, hogy eljöjjön a világvége. A
hidegháború véget ért ugyan, de a veszély ma is él. „Azt,
hogy a hidegháborút megúsztuk nukleáris holokauszt nélkül, a
szerencse, a szakértelem és az isteni beavatkozás kombinációjának
köszönhetjük, és gyanítom
az utóbbi játszotta a legnagyobb szerepet.”
Ezt nem egy atomellenes balibsi hippi jelentette ki, hanem az
Egyesült Államok atomfegyvereit felügyelő Stratégiai
Parancsnokság egykori vezetője, George Lee Butler tábornok, aki
aztán tényleg közvetlen közelről láthatta, milyen erők
irányították az egész világot elpusztítani képes nukleáris
arzenált.
Hogy
csak a véletlennek és a szerencsének köszönhető, hogy a
teszteket – meg persze Nagaszakit és Hirosimát – leszámítva
nem robbantak fel atombombák a Földön, csak az ezredforduló után
vált nyilvánvalóvá, ahogy egymás után derültek ki rémisztő
történetek a hidegháború idejéből. Mint például az, hogy
tucatnyi atombombát egyszerűen elhagytak a szuperhatalmak.
Az elveszett
nukleáris fegyverek esetei azonban
szinte már kis semmiségnek tűnnek ahhoz képest, hogy a világ
hány alkalommal került egy félreértésből megindított
atomháború, vagy egy balesetből bekövetkezett atombomba-robbanás
közelébe. Ezekből válogattunk ki párat. (Megjegyzés:
a cikkben szinte csak amerikai példák vannak. Hogy mi lehet a
helyzet az oroszoknál, vagy Pakisztánban, Indiában és Kínában,
nem tudni)
A nap, amikor az Egyesült Államok majdnem atomot dobott saját magára
Mindössze
egyetlen egy egyszerű kapcsolón múlt, hogy 1961 január 24-én nem
történt pusztító atomkatasztrófa, és nem robbant fel véletlenül
egy 4 megatonnás termonukleáris bomba, ami egy, a levegőben
szétesett B-52-es bombázóról zuhant le Dél-Karolinára. A gépen
kettő darab Mark-39-es bomba volt. Az egyik egy mocsaras területen
csapódott be, darabjaira hullott, és máig ott fekszik. A másik
bomba ejtőernyővel ért földet, és egy fára csavarodva találták
meg.
Az
csak két éve került nyilvánosságra, hogy a fenti képen látható,
a hirosimainál 250-szer erősebb atombomba milyen
nagyon közel került ahhoz, hogy felrobbanjon.
A zuhanás közben ugyanis a bomba elkezdte élesíteni magát,
megkezdve az atomrobbanáshoz szükséges lépéseket. Mint kiderült,
az akaratlan robbanást megakadályozó négy biztonsági szerkezet
közül három nem működött rendesen, és végül egyetlen egy
darab, „sérülékenyként” jellemzett kapcsolón múlt, hogy
elmaradt a pusztító nukleáris robbanás.
Amerikai
bombák azonban nem csak az amerikaiakat veszélyeztették balesetből
bekövetkező atomrobbanásokkal. Pár nappal korábban egy brit
katonai repülőtéren egy tűz miatt került közel a detonációhoz
egy hidrogénbomba.
A nap, amikor az Egyesült Államok majdnem atomrobbanást idézett elő a briteknél
A
majdnem atomkatasztrófához vezető baleset azzal kezdődött, hogy
egy amerikai F100D vadászbombázó külső üzemanyagtartálya
egy hiba miatt leesett a gép szárnyáról, amikor a pilóta
beindított a hajtóművet a Lakenheath légi bázison, 1961. január
16-án. A tartály a kifutópályára zuhanva megrepedt, kifolyt
belőle az üzemanyag, majd az egész begyulladt, lángokba
borítva a repülő aljára szerelt Mark 28-as atombombát. A
tűzoltóknak végül sikerült eloltaniuk a tüzet, mielőtt a bomba
komolyabban megsérült volna. Később kiderült, hogy a Mark 28-as
bombák elektromos huzalozásában volt egy „kisebb” hiba, ami
miatt nagy hő hatására a biztonsági mechanizmusok megkerülésével
is megtörténhet a nukleáris robbanás.
De
nem csak a bombák formájában létező atomfegyverek voltak
sérülékenyek. A nukleáris atomtöltetekkel felszerelt
interkontinentális ballisztikus rakéták (ICBM) sem voltak mentesek
a majdnem katasztrófákhoz vezető balesetektől, amiket akár
bárkivel előfordulható hibák is elindíthattak.
Egy elejtett szerszám, ami majdnem eltörölt egy államot a föld színéről
Amikor
egy karbantartó 1980. szeptember 19-én véletlenül leejtett
egy dugókulcsot egy,
az arkansasi Damascus közelében lévő rakétasilónál,
valószínűleg nem sejtette, hogy tettének milyen
következményei lesznek.
A négy kilogrammos szerszám beesett a silóba, ahol felsértette az
ott kilövésre várakozó Titan II-es interkontinentális
ballisztikus rakétát, amin egy 9 megatonnás W-35-ös
termonukleáris robbanófej volt. A rakétából folyni kezdett az
üzemanyag. Néhány órával később hatalmas
robbanás rázta meg a silót.
A
robbanás erejére jellemző, hogy a silót lezáró, 750 tonnás
ajtót a komplexumtól több száz méterre találták meg. A
nukleáris robbanófej – aminek pusztítót ereje háromszor akkora
volt, mint a 2. világháborúban ledobott összes bombának összesen
– szintén elszállt, és végül a silótól kétszáz méternyire
bukkantak rá, egy út menti árokban. Az eset akár az atomtöltet
berobbanásával is járhatott volna, és sokáig senki
sem tudta megmondani teljesen biztosan,
hogy az nem fog bekövetkezni.
És
ez csak pár eset az ismertté vált nukleáris snafuk közül.
Az amerikaiak szinte rendszeresen dobtak le balesetek vagy véletlenek
miatt mindenfelé atombombákat, nem csak az Egyesült Államokban,
hanem Spanyolországban, Marokkóban vagy éppen Grönlandon is. Ezek
a hibák azonban legfeljebb egy-egy atomrobbanáshoz vezettek volna,
és nem az egész világot romba döntő atomháborúhoz. Mert arra
is megvolt a lehetőség, hogy ostoba félreértések és hibás
információk alapján meghozott elsietett döntések miatt jöjjön
el a nukleáris világvége.
Az atomháborút majdnem egy medve indította be
A
kubai rakétaválság idején, amikor az amerikai légierő az addigi
legmagasabb készültségi szintre (DEFCON 3) helyezve várta a
szovjetek támadását, egy wisconsini légi bázison megszólalt a
riadó, felszállásra utasítva a nukleáris rakétákkal felszerelt
F-106A elfogóvadász-repülőgépeket. A pilóták biztosan tudták,
eljött az idő, és háborúban állnak a szovjetekkel. Szerencsére
hamar kiderült, hamis riasztásról volt szó. És
az egészet egy medve indította el.
Az
eset – ami csak 1993-ban vált ismertté – a közeli Duluth légi
bázison kezdődött, ahol a kerítésen próbált meg átmászni egy
medve. Egy őr azonban szabotázsra készülő szovjet behatolónak
hitte, és megszólaltatta a „szabotázs riadót”. A Volk Field
bázison azonban rossz riadó szólalt meg, és elindították a
pilótákat az északi-sark felé, szovjet bombázókra vadászni.
Végül egyik gép sem szállt fel, de már a kifutópályán voltak,
amikor visszarendelték őket – úgy, hogy egy kisteherautóval
kimentek az aszfaltra, jelezve, hogy álljanak meg.
Persze
ebben az esetben csak egy bázis küldött ki hamis riadót az ott
állomásozó gépeknek. Azért az nem olyan, mint amikor az
Észak-amerikai Légtérvédelmi Parancsnokság (NORAD)
jelzi azt, hogy megindult a szovjet atomcsapás. Arra azért már
illik odafigyelni. De azért a válaszcsapásról szóló,
visszafordíthatatlan döntés előtt – amire van nagyjából tíz
perce az amerikai vezetésnek – nem árt ellenőrizni, jó-e az
infó.
A nap, amikor atomtámadásnak hitték a Holdat
1960-ban
a NORAD számítógépe 99,
9 százalékos valószínűséggel jelezte,
hogy a szovjetek totális atomcsapást indítottak, és perceken
belül elkezdenek atomrakéták hullani az Egyesült Államokra.
Miután kiderült, hogy Hruscsov akkor éppen New Yorkban volt, az
ENSZ-nél, a támadás lehetősége valószerűtlenné vált. Végül
kiderült, hogy a grönlandi Thule bázison lévő korai
figyelmeztető rendszer a
Holdat hitte atomrakétáknak.
A
NORAD gépei 1979-ben
szintén szovjet támadást jeleztek. Az
amerikai atomrakétákat indító silók legénységét készültségbe
helyezték, csakúgy, mint az amerikai légierő védelmét ellátó
egységeket, az atomfegyverekkel ellátott bombázók felkészültek
a felszállásra, és még a polgári repülésirányítást is
értesítették, nemsokára le kell szállítani a polgári gépeket.
A radarok és a műholdak képein azonban nem látszódtak rakéták.
Mint később kiderült, valaki véletlenül egy
gyakorlóprogramot töltött be a NORAD számítógépébe, ami
azt valós támadásnak hitte.
Egy
évvel később az amerikai elnök nemzetbiztonsági tanácsadóját
azzal ébresztették fel hajnali fél háromkor, hogy 220 szovjet
rakéta tart az Egyesült Államok felé. Zbigniew Brzezinski kérte
ellenőrizék le az információt. Ezután már azzal hívták fel,
2200 rakéta tart feléjük. Újabb ellenőrzés kért, és már
felkészült arra, hogy hívja elnököt az ellencsapás
engedélyezésére,
amikor újabb hívás érkezett: a riadó hamis volt. Mint kiderült,
egy mindössze 40 centbe kerülő chip jelezte rosszul az orosz
atomcsapást.
A napok, amikor a világ a legközelebb került az atomháborúhoz
1983
novemberében a szovjet vezetés és a KGB teljesen meg volt győződve
arról, hogy Washington és a NATO atomháborút készül indítani a
Szovjetunió és a Varsói Szerződés országai ellen, és nagyon
közel álltak ahhoz, hogy megelőző csapást indítsanak.
Mindezt az
Able Archer névre keresztelt NATO-hadgyakorlat miatt, ami
olyan valósághűre sikerült, közelebb vitte a világot a
nukleáris holokauszthoz, mint a kubai rakétaválság.
A
tíznapos hadgyakorlaton a NATO egy orosz támadást szimulált, ami
azzal ért véget, hogy a nyugati országok több száz atomrakétát
lőnek ki a Szovjetunióra. A kommunikációs gyakorlat azonban picit
másként zajlott, mint az addigi hadgyakorlatok, és ezeket az
eltérések nem kerülték el az oroszok figyelmét, akik meg voltak
győződve arról, az amerikaiak egy
hadgyakorlat álcája alatt akarnak támadást indítani ellenük.
Szovjet
katonák gyakorlatoznak – Fotó:Europress
A
hadgyakorlat 8. napja környékén a legmagasabb szintű készültségbe
helyezték az orosz nukleáris egységeket, felkészülve arra, hogy
bármelyik pillanatban atomtámadást tudjanak intézni a NATO ellen.
Az atombombázók pilótái a gépeken aludtak, a rakéták kilövésre
készen várták a parancsot, az atomfegyverekkel ellátott
tengeralattjárók pedig az északi-sarki jég alá bújtak.
Minderről Washington semmit sem tudott, és meg voltak győződve
arról, Moszkva tisztában van azzal, tényleg csak egy gyakorlatról
van szó.
A helyzetet
végül két kém mentette meg. Egyikük
a KGB kettős ügynöke, aki a brit titkosszolgálatnak is dolgozott,
és figyelmeztette őket, valamint a CIA-t, hogy Moszkva tényleg
támadástól tart. A másik a kelet-német Rainer Rupp, akinek
sikerült beépülnie a NATO főparancsnokságába, és aki végül
megnyugtatta az oroszokat, szó sincsen semmilyen atomtámadásról.
Érdekes módon, az amerikai
vezetésben csak hónapokkal később tudatosult, milyen
közel állt a világ a pusztuláshoz.
Most
persze sokan mondhatják, hogy ezek a történetek a hidegháborús
időkből származnak, és ma, a 21. században már egészen más a
helyzet. Tanultak a hibáikból, szigorú biztonsági intézkedések
vannak érvényben, a legfejlettebb technológiák garantálják, ne
történjen semmi baj és csak tökéletesen képzett, megbízható
szakembereket engednek az emberiség elpusztítására képes
atomfegyverek közelébe. Gondolom, már vannak, akik sejtik: ezek
csak hiú remények.
Az atomfegyverek még mindig katasztrófával fenyegetnek
A
hidegháború alatt az atomfegyverekkel dolgozó amerikai katonák
azzal a tudattal vehették fel minden egyes nap a szolgálatot, hogy
rajtuk áll az Egyesült Államok sorsa, és központi szerepet
játszanak majd a szovjetekkel vívott – bármikor bekövetkezhető
– atomháború alatt. Mostanra ebből az érzésből semmi sem
maradt, és a leginkább az apátia és
az unalom jellemzi
az atomrakéták elindításával megbízott amerikai katonákat,
akik egyáltalán nem veszik komolyan munkájukat. És amikor a
„munka” egyet jelent az apokalipszis beindításával, ez kicsit
sem megnyugtató.
Az
amerikai közvélemény 2007-ben
kezdhetett el igazán gyanakodni, hogy
valami nem stimmelhet a légierő atomfegyverekkel foglalkozó
egységénél, amikor kiderült: véletlenül úgy repült keresztül
az Egyesült Államokon egy B-52-es bombázó, hogy hat
nukleáris robbanótöltettel ellátott rakétát vitt a szárnyai
alatt – és erről senki sem tudott, így
a pilóták sem. Az atomrakéták 15 órán át voltak őrizetlenül
a Minot légibázis aszfaltján, majd jött egy három órás
repülőút a Barksdale légibázisra, ahol a megérkezés után tíz
óra telt el, mire valakinek feltűnt, nukleáris robbanófejek
vannak a bombázóra szerelve.
Egy
B-52-es bombázó – Fotó:Europress
Az
utóbbi pár évben azonban még több olyan eset látott napvilágot,
ami komoly megkérdőjelezi, mennyire érezheti magát biztonságban
a világ az atomfegyverektől. 2013-ban a légierő 17 tisztjét
felkészületlenségük miatt fel kellett menteni feladatuk alól
Minot légibázison. A feladat, amire nem voltak rendesen
felkészülve: interkontinentális ballisztikus atomrakéták (ICBM)
felügyelete és indítása.
Alig
egy évvel később vizsgálat indult 34
atomfegyverekkel foglalkozó tiszt ellen vizsgacsalás miatt ,
és végül majdnem
100 érintettet találtak.
A „puskázásra” egyébként egy másik belső vizsgálat közben
bukkantak, amit droghasználat miatt indítottak 11 ember ellen. És
akkor még nem is beszéltünk azokról az indítótisztekről, akik
rendszeresen aludtak meló közben, úgy, hogy közben nyitva
hagyták a biztonsági ajtót, ami
az illetékteleneket tartotta volna távol az indítókulcsoktól.
És,
ha már ajtókról beszélünk. Az alábbi képen látható
feszítővas egy biztonsági ajtót tart nyitva, ami a rakétakilövést
iránytó teremhez vezető folyosót védi a wyomingi F.E. Warren
légi bázison. És amit egy tönkrement alkatrész miatt nem lehet
működtetni. Egy bázison, ahol a világ legveszélyesebb fegyvereit
őrzik.
Fotó:CBS
Mert
nem csak az ott dolgozó emberekkel vanna bajok, hanem a
rendelkezésükre álló eszközökkel is, mint például a
telefonok, amelyek olyan rosszul működnek, alig
lehet hallani, mit mond a vonal másik végén lévő ember. És
ugye nem mindegy, ha lemaradt egy „ne” a „ne indítsd”
utasításból. Egészen pár évvel ezelőttig pedig egy, azaz egy
darab speciális villáskulcsa volt az egész légierőnek arra, hogy
azatomtölteteket
fel- és leszerelhessék 450
darab ICBM-en, három különböző bázison. A kulcsot
civil csomagküldő-szolgálattal küldözgették egymásnak.
De
nem csak a több évtizedes technológiát használó, rosszul
karbantartott, el-el romló eszközökkel, és a rangsor alján álló
katonákkal akadtak gondok, hanem a vezetéssel is. Az amerikai
atomarzenált felügyelő Stratégiai Parancsnokság második számú
vezetőjét, Timothy Giardina altengernagyot, tavaly le kellett
váltani posztjáról, mert hamis
zsetonokkal kaszinózott, amiért el is ítélték.
Ennél
is aggasztóbb volt Michael Carey vezérőrnagy esete, aki a légierő
atomparancsnokaként 450 atomrakétáért felelt. Őt azért kellett
eltávolítani a nukleáris fegyverek közeléből, mert egy
háromnapos hivatalos moszkvai utazás alatt folyamatosan
részeg volt, és „úriemberhez méltatlan viselkedett”.
Ami egyebek mellett abban nyilvánult meg, hogy egy moszkvai mexikói
étteremben mindenáron gitározni és énekelni akart az ott játszó
Beatles emlékzenekarral és mindenféle nőkkel ismerkedett.
Azt
nem lehet tudni, hogy Giardina vagy Carey rendelkezett-e olyan
jogosultsággal, hogy atomcsapást indíthasson el abban az esetben,
ha az elnököt nem lehet elérni. Az ugyanis szigorúan
titkos információnak számít, hogy
az elnökön kívül még kiknek van lehetősége megindítani a
világvégét, ha úgy hozná a sors. Csak reménykedni lehet, hogy
jó kezekben van ennek lehetősége.
Nyílt levél Orbán Viktornak – Van min gondolkodnia..
Az
alábbi nyílt levél úgy érzem, hogy majd mindenkit
elgondolkodtat. De, hogy Orbán Viktorhoz eljut-e, azt nem tudom. Nem
is akarok befolyásolni senkit, inkább olvassátok el ti is, és
írjátok meg a saját véleményeteket.Kedves
Viktor!
Most
van időm írni, mert nem kaptam közmunkát erre a hónapra. Itthon
ülök a hokedlin és azon agyalok, hogy fogjuk túlélni a telet.
Mert pénz nélkül marhára nehéz ám ételt venni, meg befizetni a
számlákat. Szerencsére fűteni van mivel, mert mióta
csökkentetted a rezsit, sokkal jobb. Igaz, hogy eddig is fával
fűtöttünk, ha volt rá pénz, most meg papírral. Tudod, milyen jó
ötlet az a sok reklámújság, meg a konzultáció, amiket küldeni
szoktál? Akár egy napig is meleg van tőle a konyhában. Az asszony
bedurrantja a sparheltet, még egy rántottleves is megfő, ha van
itthon egy kis liszt meg zsír.
Azt
olvasom itt, a neten, hogy Mongóliába mész. Vagy már mentél, ezt
nem tudom. Te barátom, az nagyon messze van ám! Nem kerül sokba az
út? Mert mi a városba is jó, ha havonta egyszer be tudunk buszozni
az asszonnyal, olyan drága a jegy. Pedig az csak 20 kilométerre
van, Mongólia meg biztosan messzebb. Mi a franc van ott, hogy oda
kellett menned? Azt is mondta a kocsmáros Józsi, hogy adsz nekik 25
millió dollárt. Ezt én nem hiszem el, mert miért adnál, amikor
nekünk sincs. Ezt konkrétan tudom, mert amikor ledőlt az iskola
kéménye, mondta a polgármester úr, hogy nincs pénz megjavítani.
Tiszta szerencse, hogy már amúgy sincsenek ott gyerekek, mert
befagyna a…majdnem csúnyát mondtam, pedig azt ilyen nagy
embernek, mint amilyen Te lettél, nem szabad mondani. Szóval nem
mondok.
Meg
aztán a szomszéd Marinéni is sírdogál pár napja, mert eddig
jött hozzá naponta egy gondozó és segített neki mosakodni, meg
havonta kiváltani a gyógyszereit, most meg már nem jön, mert
nincs rá pénz. Nem azt mondom, segítünk mi egymáson itt, falun.
Az asszony rá szokott nézni az öregasszonyra, ami jó is, mert a
múltkor az udvari budin ült vagy négy órát. Eldőlt a botja és
nem bírt felállni szegény. Majdnem megfagyott, de szerencsére
időben megtaláltuk.
Szóval
összetartó népek vagyunk mi itt, de pénz az nincs. Meg munka se,
még közmunka se. Az meg elég nagy baj, mert falun is éhen lehet
halni, itt se fán terem az étel. Ezért gondolom, hogy nem adnál
te pénzt a mongoloknak, amikor itthon is lenne helye annak a 25
milliónak, ami dollárban ennyi. Azt mondta a Józsi, hogy ezt még
be kell szorozni 290-el és az annyi forint, de én ezt se hiszem.
Sok pénz ez forintban is, de annyi pénz, amennyit a Józsi
kiszámolt nincs is összesen sehol.
Nagy
nálunk a baj Viktor barátom, jó lenne, ha segítenél. Képzeld
el, már egy fiatal se maradt a faluban. Nemcsak hogy a faluban nincs
maradásuk, de még az országban se. Mennek ezek külföldre, itt
meg sírnak az asszonyok. Mást se hallani, csak vernyákolást
reggeltől estig. Amúgy se túl szép látvány némelyik, de ha a
bőgéstől dagadt és piros a szemük, az egyenesen ijesztő.
Zúgolódnak is, hogy miért nincs itt munka, mert akkor maradnának
a gyerekek és ők unokázhatnának.
De
hát ilyen az élet, mit lehet csinálni? A lényeg az, hogy mi
maradunk. Nem is tudunk mást csinálni, mert pénzünk sincs még a
városba bemenni se, nemhogy repülőjegyre. Meg hát itt a ház, azt
csak nem köthetjük a hátunkra? Eladni nem lehet, mert nincs, aki
megvenné. Pedig a fél falu üresen áll. Voltak itt városi
házaspárok, hogy ők vennének házat, mert olcsó és a kertben
meg is termelnék az élelmet, a gyerekeknek is jobb lenne a friss
levegőn futkosni. Aztán meg nem jöttek, mert csak új házra adtok
támogatást, használtra nem. Vagyhát használtra is, de abból még
a kilincseket se lehetne kicserélni, nemhogy a huzatos ablakokat.
Úgyhogy inkább vesznek majd a város szélén valami új házat. Mi
meg itt elöregszünk és lassan kipusztulunk.
Amúgy
szó szerint is, mert orvos sincs, meg patika se. Itt már csak az
megy orvoshoz, akit a mentő visz. Ha valamelyik falubeli el talál
csúszni a jégen és eltöri a lábát, a mentő még ki se ért a
falutábláig, már kezdi a rokonság szervezni a temetést. Onnan
már kevesen jönnek ki a maguk lábán, főleg az öregek. Képzeld
Viktor, a múltkor is mi történt! Biztosan emlékszel az Imrére,
aki a falu szélén lakott. Dinnyecsősz volt, ameddig volt dinnye,
meg föld a falu mellett. Illetve föld most is van, csak valami
városi fogorvos megvette az összeset errefelé, a sánta Kovács
fel is kötötte magát az istállóban, a birkák között. Mert ő
nem tudott venni földet – mondjuk pénze se volt sose – aztán
most nem tud enni adni a birkáinak. Úgy volt vele, ha már
pusztulniuk kell, megy ő is velük. Tán azt gondolhatta, a
túlvilágon majd kap földet és legeltetheti őket tovább. Na és
a felesége találta meg a kötélen lógva. Két napja volt a
temetés.
De
nem erről akartam beszélni, hanem az Imréről. Öreg már az is,
mint az országút. Eddig a lánya ápolta egy kicsi pénzért, amit
kapott ápolási díjat. De már azt sem kap, mert te azt mondtad,
hogy nem futja rá. Az önkormányzat meg nem tud adni, de hát miből
is adna? Szóval az Imre lánya be kell járjon a városba dolgozni,
hogy éhen ne haljanak, mert az öregnek is alig egy kis nyugdíja
van, azt is támogatni kell. Ameddig az Ilus dolgozott, Imre
összetörte magát. Fel akart menni a padlásra, de leesett a
létráról. Eltörte a karját, jajveszékelt, mint a hétfene.
Hívtuk a mentőt, de az is beletelt vagy öt órába, mire kiért.
Fájdalomcsillapítónk meg nekünk sincs, hogy tudtunk volna adni
Imrének. De ez a szerencsétlen csak óbégatott, hogy így fáj,
meg úgy fáj. Adtunk neki jóféle házi szilvapálinkát, hogy ne
szenvedjen annyira. Meg is nyugodott tőle, mire kiért a mentő, már
aludt, mint a bunda.
A
polgármester telefonált az Ilus munkahelyére, hogy haza se jöjjön
műszak után, hanem egyenest mehet a kórházba. Már biztos
begipszelték az öreget, tán jöhet is haza. Vártuk is az esti
busznál (tudod, itt reggel, meg este van egy busz), még egy gurulós
széket is szereztünk, hátha kelleni fog.
Hát
bizony kellett is. Te Viktor, te olyat még nem láttál! Imrét
négyen hoztuk le a buszról, pedig nem volt azzal semmi baj még egy
nappal előbb se. Úgy lapátolta az még a havat, mint a borz. Több
esze volt, mont a kocsmárosnak, az pedig nagy szó! Most meg egy
trottyadt vénséget cipeltünk ki a buszból. Hallod, még a nyála
is folyt, be is kakált! A lánya úgy bőgött, alig bírta
elmondani, hogy mi történt. Azért csak kiszedtük belőle végül.
A mentők leadták a kórházba, ott meg se nézték, mi a baja
(pedig el volt törve a karja csórinak), be se gipszelték, hanem
vitték a demenciára, vagy hova. Ott meg ébredezni kezdett, mert
fájhatott neki a karja és már nem hatott a pálinka se,
nyöszörgött, jajgatott. Mire elmondhatta volna, mi a kínja, úgy
telitömték nyugtatóval, hogy világát se tudta.
Mire
az Ilus beért, már ott folyatta a nyálát bepelenkázva a kórterem
sarkában. Azt mondta a nővér, hogy már nagyon öreg és szenilis
az öreg, nem sok van neki hátra. Ilus kérdezte, hogy orvos
látta-e, de kiderült, hogy még nem látta, mert nem volt rá ideje
a doktornak. Szerencsére nem kell ezt a lányt félteni, csapott
olyan patáliát, hogy zengett bele a kórház. Egyből vitték
röntgenre is az Imrét, be is gipszelték, aztán a lány saját
felelősségére kihozta a kórházból. Már jól van az öreg, de
nem sokon múlott.
Szóval
hogy azért mondom én itt a többieknek a kocsmában: nem létezik,
hogy a Viktor annyi pénzt költene utazgatásra, aztán a
mongoloknak, meg az Öreg Isten tudja kiknek adna pénzt akkor, mikor
arra se telik, hogy a sajátjain segítsen.
Ugye,
igazam van, Viktor?
Majd
írok hamarosan, csak most megélezem a kapát.
Kedves
Bátyám !!!
Kár
hogy nem tudja , hogy a Viktorék a harmadik luxus villájukat
rendezik be az ellopott pénzekből , mert tudják , hogy ki lesznek
ebrudalva a hatalomból , és hogy a család ne hogy éhen haljon
mint önök , most bizony minden pénzt megfognak , és nem nagyon
törődnek most a por néppel , amugy is gojok az istenadták , és a
goj állat ugye a jég hátán is megél !!! Jaj fiam , ha postáznál
egy pár molotov koktélt mely akkor robbana mikor épp bontják a
levelet , bizony talán még oda is jutna az elrabolt nemzeti
vagyonunkból , és a szomszéd Józsi bátyi is kiválthatná a
protézisét , és így nem az asszony rágná meg neki a falatot ,
de mivel kihalásra itéltek bennünket így csak a helytartóink ,
és a pereputtya jut ellátáshoz , mi meg a lesöpört morzsákon
osztozkodhatunk !!!!
De
kár hogy az oroszok elvitték az atomfegyvereket , egy párat fel
kellet volna robbantani , de ne buslakodjunk , majd robban a zsidó
neutron bombája , csak a muzulmánok szimatolják ki , még a
reaktorokat is felrobbantják , és akkor már nem lesz különbség
szegény és gazdag között mert mindnyájan halálra leszünk
itélve , és csak az lesz a különbség , hogy ki milyen hosszan
fog majd haldokolni !!! Na fiam ilyen sorsot szántatok nekünk
gojoknak , de a büdös kazárok sem élik meg a következő telet
mert végeznek velük a saját neutron bombáik !!!!!
Na
isten veled fiam egy jobb sorsra érdemes öreg úr , azt kéri az
úrtól te sem érd meg , hogy kinok között haljál meg !!!
Juttasatok
egy kis pénzt a magyarjainknak , ne csak mindig a zsinagógákra
költsetek , meg a zsidó temetők rendbetételére , már minden
düllőben zsinagóga épül , hogy ne hallatszon a déli harangszó
, a minorettek épitése az imám hangjától lesz majd hangos , mely
a zsinagóga szomszédságában fog felépülni , a drága migrásaink
lelki üdvéért fog az imám kiáltozni , mi meg magyarok le vagyunk
szarva , majd a cigányok körbe járnak a falvakban , és az
elesetteket felbe kólintják , hogy át szenderüljenek a
máslvilágra , és a kis vackukat elhordhassák !!! Jó lesz a tűzre
ha másra nem jó már !!!!
Áldjon
meg benneteket az úr több pénzzel , hogy nekünk is jusson a
negyedik luxus villátok előtt !!!
Orbán
idősverő tanácsadója a megyékben is kiadta a parancsot a
nyugdíjasok zaklatására
Az
Alfahír értesülése szerint Rogán Antal – talán a
miniszterelnök nyugdíjasverő tanácsadója, Habony Árpád
javaslatára – kiadta a parancsot a Fidesz megyei pártkatonáinak:
tartsanak sajtótájékoztatókat a megyeszékhelyeken, és kezdjék
el helyben is hazugságokkal zaklatni a nyugdíjasokat, hátha nem
mindenki veszi fel a telefont - hívja fel a figyelmet közleményében
Jakab Péter, a Jobbik szóvivője. Jakab szerint azok után, hogy
Orbán Viktor nem hajlandó kiállni Vona Gáborral nyilvános vitára
a nyugdíjasok problémáiról, mondván, ezek a problémák
komolytalanok, a mostani pártutasítás egyértelművé teszi: a
Fidesznek se nyugdíjprogramja, se érdemi mondanivalója nincs már
a szépkorúaknak. Amit adni tudnak - véli a szóvivő -, az csak a
hazudozás, csak a Fidesz. A Jobbik szerint viszont az időseknek
pont erre a kettőre nincs szükségük. Amíg a Fidesz csak
gyűlöletet, a Jobbik nyugalmat, igazságos nyugdíjrendszert és
modern egészségügyi ellátást fog biztosítani nyugdíjasoknak -
zárul a párt közleménye.
"A
Jobbik elnöke megsértette a nyugdíjat"
-
ezzel az agyhalott szintű szöveggel hergeli a Fidesz az időseket
Reklám
A Prohardver fórumának egyik felhasználója felvette azt az
automatikus telefonhívást, amellyel a Fidesz „tájékoztatja” a
nyugdíjasokat Vona Gábor Jobbik-elnök állítólag a nyugdíjasokat
sértő szavairól. A kampányszöveget – amely a
szövegkörnyezetéből teljesen kiragadja az idézett félmondatokat
– egy kellemes hangú, valószínűleg idősebb férfi olvassa fel,
mesterkélt felháborodással. A felvétel hitelességét az MNO
ellenőrizte, alább hallgatható meg: Frissítés: Vona közleménye:
Lelepleződött a Fidesz manipulatív kampánya Ma lelepleződött a
Fidesz telefonos kampánya, amely hazugságra épül és semmi mást
nem céloz, mint az idős emberek manipulálását, hergelését a
Jobbik ellen. A Fidesz fél a kormányváltó erőtől, a Jobbiktól,
ezért vet be gyűlöletkeltő, társadalmi csoportokat megosztó,
uszító kampányfogásokat. Úgy gondolom, hogy ez nem volt bölcs
döntés, hiszen hiába nézi le a Fidesz a nyugdíjasokat, nagy
részük nem fog bedőlni a kormány újabb hazugságkampányának. A
kiragadott félmondatok helyett újra mindenki figyelmébe ajánlom
júliusban, a tusványosi botrány után írt Facebook-bejegyzésemet.
Ismét vitára hívom a gépi hang mögé rejtőző Orbán Viktort,
hogy olyan valódi kérdésekről beszéljünk, mint a
nyugdíjrendszer fenntarthatósága, a férfiak 40 év munkaviszony
utáni nyugdíj lehetősége és a gyógyszertámogatás reformja.
Vona Gábor, a Jobbik elnöke Korábban írtuk: A nyugdíjasok
lesznek a Fidesz legújabb "tájékoztató kampányának"
célcsoportja - telefonon fogják a Jobbik ellen uszítani a
legfélelmetesebb választói réteget Telefonos és e-mailes
"tájékoztató kampányt" indít hétfőn a Fidesz, hogy
"informálja a nyugdíjasokat arról, milyen megengedhetetlen
kifejezéseket, sértő jelzőket használt a magyar nyugdíjasokra"
Vona Gábor, a Jobbik elnöke. Hidvéghi Balázs, a Fidesz
kommunikációs igazgatója hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján
azt mondta, Vona Gábort már többször felszólították, kérjen
bocsánatot azoktól, akiknek az önbecsülésébe gázolt a
szavaival, de erre a Jobbik elnöke nem volt hajlandó annak ellenére
sem, hogy nyugdíjas szervezetek is ezt kérték tőle. "Egy
hónapja várunk a bocsánatkérésre, azonban nem várhatunk tovább.
Az a véleményünk, tájékoztatni kell az embereket arról, mi
hangzott el, miket mondott a Jobbik elnöke" – mondta Hidvéghi
Balázs. Hozzátette: Vona Gábor szavai megengedhetetlen, cinikus,
sértő kijelentések. "Senki nem veheti magának a bátorságot
arra, hogy így beszéljen a magyar nyugdíjasokról" – tette
hozzá. Elmondta: a következő napokban telefonon és e-mailben
keresik meg azokat, akik korábban már felhatalmazást adtak a
Fidesznek a kapcsolattartásra, például egy korábbi aláírásgyűjtő
akció során. A kommunikációs igazgató szerint a kampány hétfőn
indult, és várhatóan 7-10 napig tart majd, az akció után tudnak
tájékoztatást adni arról, hány embert értek el. Az MTI
beszámolója szerint Hidvéghi Balázs elmondta azt is,
"ismételgetheti" Vona Gábor magának, hogy nincs miért
bocsánatot kérnie, de felmérések szerint az emberek négyötöde
sértőnek és gúnyosnak találta a Jobbik-elnök szavait, több
mint kétharmaduk pedig szükségesnek tartja a bocsánatkérést.
Frissítés: ez a tájékoztató kampány: "Ne felejtse el,
amikor szavazásra kerül a sor!" A Magyar Nemzet információi
szerint a telefonos kampány már meg is kezdődött, igaz, a
felhasznált adatbázis nem feltétlenül pontos, hiszen nem csak
nyugdíjasokat hívtak fel. A lap egy olvasója szerint egy komoly
férfihang jelentkezett, és a Fidesz nevében bemutatkozva felidézte
Vona sokat emlegetett szavait, amivel állítólag megsértette a
nyugdíjasokat. "Ez felháborító!" – minősítette a
Jobbik-elnök szavait a férfihang, majd arra szólított fel, hogy
"ne felejtse el, amikor szavazásra kerül a sor!"
Forrás: https://kuruc.info/r/2/176346/
Forrás: https://kuruc.info/r/2/176346/
Árvácska
azt a kezet csókolja aki őt a túlvilágra taszítja , mert az a
pénz amit juttat neki az élethez túl kevés , meghalni is kevés ,
hisz a temetésünk többe kerülne mint amit rászántak , így
marad a vegetálás , és ezért nem kellene behódolni egy
helytartónak sem !!!!
A
mosolygó zsidóság persze ezt helyesli , hisz maholnap nekik kell a
kezüket tartani , hogy a goj kifejezze feltétlen hűségét !!!!
Ja
, hogy azok nem kazárok az a bulla a miniszter elnökünk kedvese
!!!!!, és ő el is várja , hogy így fogadják a szeretőjét !!!!
Putyin
figyelmeztetése
Jevgenyij Alekszejevics Fjodorov orosz parlamenti képviselő Putyin szavaihoz fűz félreérthetetlen magyarázatot: "Washington és Berlin lenne elhamvasztva."
A felirat a német felirat alapján készült, amiért köszönet egy jó barátnak.
Jevgenyij Alekszejevics Fjodorov orosz parlamenti képviselő Putyin szavaihoz fűz félreérthetetlen magyarázatot: "Washington és Berlin lenne elhamvasztva."
A felirat a német felirat alapján készült, amiért köszönet egy jó barátnak.
- Jó napot, Jevgenyij Alekszejevics, köszönjük, hogy válaszol kérdéseinkre.
- Üdvözlöm!- Kérem kommentálja, amit Putyin úr két napja mondott, amikor az ukrán hadsereget a NATO idegenlégiójának nevezte, és hogy ez feljogosít bennünket atomfegyverek bevetésére az agresszor-államok ellen.
- Mit ért pontosan ez alatt?- Azt hangsúlyozta, hogy a NATO országok agressziót követtek el Ukrajna ellen. Óva intett, hogy ha erről a területről Oroszország ellen is agresszióra kerül sor, azt nem ukrán agressziónak, hanem NATO agressziónak tekintjük. - Ezzel az orosz védelmi doktrína szerint az atomrakéták céljait is kijelölte. Nem Kijev hajt végre támadást, tehát az atomrakétákat sem Kijevre kellene irányítani védelmi intézkedésként, hanem mindazon országokra, amelyek az agressziót elkövetik.
És ezek a NATO tagállamok. Óva intette a NATO tagállamokat, hogy egy Oroszország elleni ukrán területről indított támadás estén az orosz védelmi doktrína megengedi atomfegyverek bevetését ezen országok ellen. Nem Kijev vagy Harkov ellen, ahogy gondolják.
Azt szeretnék, hogy orosz az oroszt semmisítse meg, ők pedig - minden szép és jó - bevonulnak a kiürült területeinkre. Nem fog sikerülni. WASHINGTON ÉS BERLIN LENNE ELHAMVASZTVA.- Nem a botot harapjuk, hanem a kezet?
- Pontosan így értette.
***
***Nyílt
levél Ukrajna népeihez
2015. 02. 7. 11:22 alfahir.hu
Nyílt levelet intézett Vona Gábor az ukrán konfliktus résztvevőihez. A nemzeti párt által szombat délelőtt kiadott levelet alább változtatás nélkül közöljük:
Történelmi felelősségünk teljes tudatában, őszinte szándéktól vezérelve, tiszta lelkiismerettel szólunk most az Ukrajnában harcoló felekhez, Ukrajna népeihez s az eleddig az eseményeket csak tétlenül szemlélő Európa országainak vezetőihez.
A Jobbik mint Magyarország második legnagyobb pártja aggodalommal követi nyomon a nap mint nap végbemenő tragikus eseményeket, amelyek megszámlálhatatlan élet kioltásával borítják gyászba és megannyi vérrel öntözik a hajdan szebb napokat látott Kelet-Ukrajnát. A Jobbik felelős politikai erőként ezúton szeretné áttörni elsőként itt, az Európai Unióban a hallgatás falát és a lehető legőszintébben szólni az érintett felekhez és Európa minden népéhez!
Mi azon dolgozunk Magyarországon, hogy minden lehetséges eszközzel megakadályozzuk a további vérontást, a háború eszkalálódását. Mi, magyarok békében szeretnénk élni Európa minden népével. Nem a népekkel van bajunk, hanem azokkal a gátlástalan, hazug kormányokkal, akik értelmetlen háborúkba sodorják népeinket. Egyetlen magyar, ruszin, lengyel, orosz vagy épp ukrán áldozatot sem fog tudni pótolni soha többé egyik felelőtlen kormány sem! Az elhunytak már közös veszteségeink, akik éppúgy fájnak és hiányoznak nemzeteinknek, mint saját családjaiknak. Azonban hogy elkerüljük a további áldozatokat, nem maradhatunk tétlenek, és őszintén kell beszélnünk a nagyvilág közvéleménye előtt.
Arra kérjük az ENSZ közgyűlését, a világ nagyhatalmainak és Európa nemzeteinek vezetőit, hogy ismerjék fel végre az igazságot és ne hagyják figyelmen kívül a tényeket. Nem csak az minősül szörnyű bűncselekménynek, ha Párizsban lőnek le újságírókat, karikaturistákat. Nem csak az elítélendő, ha ártatlan palesztinok és zsidók halnak meg a független palesztin állam hiánya miatti konfliktusokban, és nem csak az a különös kegyetlenség, ha Nigériában, Irakban vagy Szíriában mészárolnak le keresztényeket. Az is emberiesség elleni bűntett, amikor Kelet-Ukrajnában egy állam reguláris hadserege ártatlan civileket gyilkol, akiknek semmibe veszik akaratukat, döntésüket.
Arra kérjük az európai állampolgárokat, hogy ne csak Charlie-k legyenek, hanem donyeckiek és luhanszkiak is, vagy egyszerűen legyenek csak olyan igazságkereső, szolidáris emberek, akik nem ismerik a kettős mércét! Ne csak Párizsban vonuljanak milliónyian az erőszak ellen, hanem Kijevben is demonstrálják az egyetemes emberi értékeket, megmutatva azt, hogy nem csak a gazdag nyugati állampolgárok élete fontos, hanem egy igazságtalan háborúban a mindenüktől megfosztott kelet-európai földönfutóké is!
Ugyanakkor velünk együtt álljanak ki minden nép és nemzet önrendelkezése mellett! Vallják velünk együtt, hogy minden ember döntése, joga és politikai véleménye egyaránt fontos, amelyek nem hierarchiában rendeződnek, hanem egyenrangúak!
Nekünk, magyaroknak, ruszinoknak, lengyeleknek, ukránoknak és oroszoknak békében kell élnünk egymással, és nem engedhetjük meg, hogy külső erők munkálkodása miatt, kívülről pénzelt és felheccelt végrehajtók parancsára egymás vérét ontsuk.
Nekünk, magyaroknak nem ellenségünk sem az ukrán, sem az orosz. Most azonban egy olyan háborúba kényszerítik és kényszeríthetik a továbbiakban is népeinket, honfitársainkat, amelyek mindhárom félnek pótolhatatlan veszteségeket okoznak. Az eddigi veszteségeinkért sem országok vagy nemzetek a felelősek, hanem kizárólag azon politikai körök és kormányok, akik úgy gondolják, hogy hatalmi potenciáljuk arra is feljogosítja őket, hogy kényük-kedvük szerint játszadozzanak milliók sorsával és életével anélkül, hogy felelősséget kellene vállalniuk tetteikért. Hisszük, hogy a béke és az igazság pillanata mielőbb eljön, és a felelősségre vonást e szörnyűségekért egyik érintett sem kerülheti el.
Szeretnénk tisztelettel szólni a szabadságukért küzdő felkelők katonai és politikai vezetőihez is.
Mi, magyarok nem lehetünk elég hálásak és nem tudjuk eléggé megköszönni a szabadságharcosoknak, hogy a kényszerrel az ukrán hadseregbe besorozott magyar és ruszin testvéreink bajba jutott tagjainak életét igyekeznek megkímélni és lehetőségükhöz mérten segítenek nekik hazajutni. Köszönjük és ezúton is azt kérjük, tegyenek továbbra is tanúbizonyságot emberi nagyságukról, és kíméljék a magyarokat, ruszinokat és mellettük azokat a nemzeti közösségeket is, akiket az ukrán kormányok évtizedek óta elnyomnak, de most ágyútöltelékként szeretnének feláldozni, ezáltal is megváltoztatni az etnikai arányokat Ukrajna egyes területein.
Hisszük, hogy ez a mészárlás mielőbb véget ér, és megfelelő módon, illő körülmények között mielőbb meghálálhatja majd a magyar és a ruszin nemzet a testvéreiért tett emberi gesztusokat.
Végezetül szeretnénk a legőszintébb tisztelet hangján szólni ukrán szomszédainkhoz is.
Senkinek sem jó egy olyan kormány, amely az USA által pénzelt és véres áldozatokat követelő puccsal került hatalomra és kizárólag kenyéradó gazdáik parancsait követi. Senkinek sem jó egy olyan kormány, amely saját népeit uszítja egymás ellen, és elpusztít, leromboltat mindent, mert ezt diktálja hatalmi érdekük. Senkinek, így az ukrán népnek sem lehet jó egy olyan kormány, amely a háborút, a kényszermozgósítást használja hatalma megtartására, erejének fitogtatására, állampolgárainak félelemben tartására. Az a kormány, aki sem az állampolgáraira, sem az ország gazdaságára, javaira, fejlődésére nincs tekintettel, sőt elpusztítja mindazt, nem lehet tovább hatalmon.
Az a kormány, amely idegen érdekeket szolgál és saját állampolgárait fordítja szembe egymással, önnönmagáról bizonyítja, hogy saját maga az idegen, így nem méltó népei vezetésére.
Egy felelős ukrán kormánynak az lenne most a feladata, hogy a népei közötti békét haladéktalanul megteremtse és fenntartsa, hogy ellentmondjon annak a nyugati befolyásnak, amely saját geopolitikai céljai miatt képes volt polgárháborút kirobbantani Ukrajnában. Egy felelős kormány tiszteletben tartja nemzeti kisebbségeinek emberi méltóságát, állampolgári jogait, legyenek azok akár ukránok, oroszok, magyarok, ruszinok, lengyelek vagy románok. Megérti és elfogadja azok demokratikus úton hozott döntéseit, ha másként képzelik a jövőt, főleg ilyen tragikus események után.
A Jobbik itt, Magyarországon és szerte Európában mindent megtesz Ukrajna békéjéért, az Ukrajnában élő népek igazságáért és azok maradéktalan tiszteletben tartásáért. Érjen ez az ígéret bármily keveset is, mégis mérföldkő lehet Európa népeinek tisztánlátásában, mert ezt a levelet az igazság diktálta. A Jobbik minden hazai és nemzetközi fórumot felhasznál arra, hogy az Ukrajna területein háborúba kényszerített népek igazságát mindenki számára világossá tegye és jogaikat másokkal is elismertesse!
A Jobbik vezetőségének és tagságának nevében:Vona Gábor elnök
Kapcsolódó:
Putyin nem akar háborút
Ágyútölteléknek szánt kárpátaljai magyarok a debalcevói katlanban - a felkelők anyanyelvükön szólnak hozzájuk
Itt a bizonyíték: a donyeckiek hazaengedik a magyarokat
A világtörténelem kicsinyke szelete a Magyar kúlturának
Zsidók vezetik Ukrajnát - mondta ki a nyilvánvaló tényt a kelet-ukrajnai szakadárok egyik vezetője
2015. február 6. 21:53 Kuruc.info
Alexander Zaharcsenko, az Ukrajnától elszakadt Donyecki Népköztársaság miniszterelnöke hétfői sajtótájékoztatóján részben a lényegre tapintott, amikor közölte: a kijevi rezsim nyugatbarát vezetői "a nagy zsidó nép nyomorult képviselői". (A zsidó nép nagyságára itt most inkább nem térnénk ki - a szerk.)
"Nem emlékszem olyan időszakra, amikor a kozákokat olyan emberek vezették, akiknek sohasem volt kard a kezükben" - mutatott rá a kormányfő arra a tényre, hogy az ukrán nacionalisták között jelentős számban megtalálható kozákoknak is az Ukrajnát uraló zsidók parancsolnak manapság. Az üdítően szókimondó Zaharcsenko szerint a régi ukrajnai nacionalisták "visszamennének a sírjukba, ha látnák, kik irányítják Ukrajnát".A sajtóértekezleten részt vett Igor Plotnickíj, az Ukrajnából ugyancsak kivált Luhanszki Népköztársaság miniszterelnöke is.
A lázadók vezetői ezen a sajtóértekezleten jelentették be, hogy mintegy százezer ember mozgósítását tervezik a közeli jövőben. Zaharcsenko külön kiemelte, hogy az ukrán kormány által besorozott, majd a fronton bekerített magyar csapatoknak békés elvonulási lehetőséget biztosítottak. "Mi nem harcolunk magyarok ellen, engedtük őket hazamenni" - közölte a Donyeck környéki orosz lázadók vezetője. (Videó erről itt.)
Perge Ottó - Yahoo News nyomán
Kapcsolódó:
Gyűjtögetnek a hitestestvérek az oroszgyilkolásra
2013 novemberi bizonyíték arról, hogy az USA polgárháborút készített elő Ukrajnában
Soros lesz az ukrán jegybank új elnöke?
Drábik: Soros György és az ukrán válság
Soros György utasítja az Európai Uniót
Soros behálózta a "civileket"
Biden: Putyin döntései miatt lett más a világ, pedig a galamblelkű USA mindig jó partneri viszonyra törekedett
Rácz Sándor: az ország zsidó vezetői nem hagyták Mindszentyt magyarokat menteni
Magyar belügyekbe is beleszólnak a nemzetközi zsidók
Magyar zsidó vezetők a kihívásokról egyeztettek Angela Merkellel
Levették az EU-zászlót, mert az emberek többsége gyűlöli
„Sok mindent tudok Orbánról”
– Mélyinterjú Simicska Lajossal
A
Narancsnak is feldúltan nyilatkozó vállalkozó beszélt Orbán
diktatúrájáról, Habonyról, és azt is elárulta, hogyan lesz
végleg az övé a Magyar Nemzet és a Lánchíd Rádió.
magyarnarancs.hu:
Az elmúlt négy órában kis túlzással többet nyilatkozott, mint
az azt megelőző négy évben. Segítsen rekonstruálni, pontosan mi
történt ma és miért.
Simicska
Lajos: Őszinte leszek: még én is dolgozom az elmúlt órák
rekonstruálásán. Képzeli, mennyire mellbe vágott a dolog.
Elárultak az embereim.
magyarnarancs.hu:
Kik az árulók?
SL:
Az, amit a Liszkay úr és a menedzsment művelt, teljesen mellbe
vágott. Olyan nincs, hogy valaki bejelenti a lemondását, majd azt
egyből nyilvánosságra hozza és viszi a komplett bandát. Ez
számomra vállalhatatlan.
magyarnarancs.hu:
Tisztázzuk: akkor tehát ő mondott le, vagy ön mondott fel
Liszkaynak?
SL:
Liszkay közölte, hogy le szeretne mondani a főszerkesztőségről.
Ezt én el is fogadtam, aztán a sajtóban láttam, hogy az egész
menedzsment felállt. Én meg csak néztem, hogy mi a pöcs zajlik
itt. Akkor mondtam, hogy jó, rendezzük a tulajdoni viszonyokat, és
az ügyvezetői és főszerkesztői kinevezéseket. Két óra alatt
lerendeztem. Na most, jóbarátok nem így intézik az ügyeket. Ez
kicsit feldúlt. Az embereknek lehetnek fenntartásaik, problémáik
– bizonyos dolgokban egyetértenek, másban nem –, de az ügyeknek
van kulturált intézési módja. Nem érdekel, miért csinálta.
Áruló.
|
magyarnarancs.hu:
Időközben az Átlátszónak adott interjújából kiderült, hogy
ön lesz a HírTV első embere, és már ki is nevezte D. Horváth
Gábor korábbi főszerkesztő-helyettest a Magyar Nemzet
szerkesztősége élére. A cégadatok
szerint ugyanakkor
Liszkay tulajdonosa is a lapot kiadó Nemzet Kft.-nek. Akkor neki
ebbe már nem is volt beleszólása?
SL:
Valóban tulajdonosa volt, de Liszkay a mai nappal kiszállt a
társaságból és eladta az üzletrészét. Az új ügyvezető
igazgatót Tóth Mariannának hívják.
magyarnarancs.hu:
Ezek szerint Liszkay lemondott a tulajdonrészéről?
SL:
Nem lemondott róla, eladta.
magyarnarancs.hu:
Kinek?
SL:
Pillanat, utána kell kérdeznem a kollégáknál. (…) A Pro-Aurum
Zrt.-nek.
magyarnarancs.hu:
Az adattár szerint a Pro Aurum Zrt. az ön többségi tulajdonában
van.
SL:
Igen, de tájékozódnom kellett, hogy pontosan melyik vállalaton
keresztül zajlott az üzlet. Kiadtam az utasítást, hogy vásárolják
ki, és ezt az illetékesek végrehajtották.
magyarnarancs.hu:
Tehát akkor lényegében arra kérte Liszkayt, hogy amennyiben
lemond, adja el a Nemzet Kft.-ben lévő tulajdonrészét önnek.
SL:
Igen, mondtam neki, hogy rendben, lemondhat, de akkor el kell adni.
Kapsz érte valami lét, azt megkapod és baszd meg. Nem volt
ellenvetése. Kineveztem az új ügyvezetőt és a főszerkesztőt,
és a dolog el volt rendezve. Az árulóknak szevasz, akit kell még,
azt kibaszom, mostantól csak a saját embereimre támaszkodom. Ez
így rendben van önnek?
magyarnarancs.hu:
Mennyit fizetett Liszkaynak a részesedéséért?
SL: Mit
tudom én. Na jó, várjon, megmondom, mindjárt utánakérdezek. (…)
100 millió körüli pénzt.
magyarnarancs.hu:
Más tulajdonosi kérdést is rendezni kellett? Van más
résztulajdonos a korábbi ügyvezetők között, aki most eladta
önnek a részét?
SL:
Mit tudom én azt. Megvettem amit kellett, azt kész.
magyarnarancs.hu:
Mekkora részben öné a Pro Aurum?
SL:
Ne kérdezzen már hülyeségeket, nem tudom pontosan fejből. Az
enyém. Kiterjedt a birodalom, sok érdekeltségem van.
magyarnarancs.hu:
Gajdics Ottó, a Lánchíd Rádió főszerkesztője is lemondott. Az
ő utódja megvan már?
SL:
Megvan. Schlecht Csabának hívják.
magyarnarancs.hu:
Mennyire maradt egyedül? Nyerges Zsoltot vagy Fonyó Károlyt
továbbra is a szövetségnek tekinti? Vagy ők is árulók?
SL:
Nem, ők nem. Csak a Liszkayt és az ő keze alatt dolgozó
menedzsmentet tekintem árulónak. Azokat, akik lemondtak. Nyerges és
Fonyó üzleti partnereim, nincs közük ehhez az esethez. Jóban
vagyok velük.
magyarnarancs.hu:
Arról is cikkeznek már, hogy feltehetőleg Orbán Viktor és a
főtanácsadója, Habony Árpád állnak az akció mögött.
Állítólag egy új médiabirodalom van kiépülőben, amelynek
Liszkayék lehetnek a fő arcai. (A
Narancs egész nap próbálta elérni Liszkay Gábort,
eredménytelenül - rpd)
SL:
Ezt nem tudom megmondani. Egy háború zajlik, amiben könnyen lehet,
hogy ilyen eszközökkel is számolni kell. Maximálisan ellenzem azt
a médiapolitikát, amit a kormány folytat, és ennek hónapok óta
hangot is adtam.
magyarnarancs.hu:
Beszélik, hogy önnek nem tetszik az oroszbarát kül- és
energiapolitika. Ebből mi igaz?
SL:
Nem tetszik, nagyon nem tetszik. Én még akkor nőttem fel, amikor
itt Szovjetunió volt, és nincsenek jó emlékeim a ruszkik
magyarországi tevékenységéről. Finoman szólva nem tudok
határozott különbséget tenni az akkori szovjetek és a mai
oroszok politikai viselkedése között.
|
magyarnarancs.hu:
Több helyen felmerült, hogy azért orrolt meg Orbánra, mert a szűk
körei kihagyták önt az MVM Földgázszállító és a Mol Energy
Trade Zrt. közti orosz földgázüzletből, amivel a
kedvezményezettek tízmilliárdos nagyságrendű hasznot tettek
zsebre.
SL:
Lehet, hogy ezen marhára meg fog lepődni: a világ nem csak
üzletből áll. Én alapvetően – itt meg lehet, hogy hangosan
nevetni is fog – értékek és elkötelezettségek mentén végzem
a dolgomat. Nekem ezek fontosabbak adott esetben, mint az üzlet.
Lehet, hogy a mai világban ez furcsán hangzik, de én ilyen vagyok.
Tartozom annyival a hazámnak, a családomnak és magamnak, hogy csak
olyat cselekszem, amit helyesnek tartok és olyanokkal üzletelek,
akiket vállalható üzletpartnernek tekintek. Hiszi vagy sem: az én
szövetkezésem Orbánnal abból indult ki, hogy le akartuk bontani a
diktatúrát és a posztkommunista rendszert. Kiderült, hogy ez nem
egy egyszerű dolog, ezen melózni kell. De az kurvára nem volt
benne ebben a szövetkezésben, hogy felépítünk helyette egy másik
diktatúrát. Ebben én nem vagyok partner.
magyarnarancs.hu:
Azért kell, hogy legyen ennek a konfliktusnak egy személyes
dimenziója is: mégiscsak bő harmincöt éve egymás barátai és
harcostársai. Ne mondja, hogy ebben a szembenállásban nincsenek
érzelmi motívumok.
SL:
Persze. Egy nagy csalódás, nem tagadom. Államférfinek képzeltem,
aki jót tehet ennek az országnak, de rá kellett jönnöm, hogy nem
az. Ezt írja is meg.
magyarnarancs.hu:
Azt nyilatkozta a hír24.hu-nek, hogy nem érzi biztonságban magát:
elütheti egy autó, de akár le is lőhetik. Miért érzi fenyegetve
magát?
SL:
Ismerem ennek a történetnek a szereplőit, tudom mire képesek. De
igazából nem félek, csak amikor az az újságíró hívott, épp
útban voltam a kocsival a szerkesztőség felé; még nagyon
zaklatottan éreztem magam, és akkor mondtam, hogy persze, akár le
is lőhetnek. Amúgy ez tényleg benne van a pakliban, de ettől még
nem félek. Ez egy kemény világ. Röhögjön csak ki, de én egy
elkötelezett demokrata vagyok. Kurvára nem tetszik az, ahogy és
amilyen módszerekkel ezek a fiúk intézik a dolgaikat ebben az
országban.
magyarnarancs.hu:
Azért Orbán önkényuralmi törekvései nem tavaly kezdődtek, és
amíg az érdekeltségei nem bánták, önt sem zavarta annyira a
demokratikus jogok csorbulása. Mikor tört meg a kapcsolatuk? Mi
volt a fordulópont?
SL:
Tavaly áprilisban a választások után leültünk és elmondta az
elképzeléseit. Ennek a részleteibe nem fogok belemenni, de nem
tetszett a dolog. Én erre azt mondtam neki, hogy ebben én nem
akarok partner lenni. Azóta durvultak el az események.
magyarnarancs.hu:
Azóta nem is találkozott azokkal a befolyásos fideszesekkel –
elsősorban Rogán Antalra és Lázár Jánosra gondolok –, akikkel
korábban gyakran találkozott?
SL:
Azt tudom erre mondani, hogy korábban sem voltak túl aktívak ezek
a kapcsolatok. Ez nem így működik. Én politikussal, ha jól
emlékszem, az elmúlt egy évben nem is beszéltem. Minek.
|
magyarnarancs.hu:
Most akkor elmegy pihenni?
SL:
Egy hétre elmegyek holnap, igen.
magyarnarancs.hu:
Újságírók közt gyakori téma, hogy Simicska és Orbán annyi
minden régi sztorit tud egymásról, hogy már csak ezért sem
mernének nyílt karddal egymásnak menni.
SL:
Mire kíváncsi? Harmincöt éve ismerem, mond ez valamit? Ismerem,
sok minden tudok róla, igen. Na és?
magyarnarancs.hu:
Akkor, bizonyos tekintetben politikai kockázatot hordoz a
kormányfőre nézve.
SL:
Na és, akkor mi van, lelőnek? (Nevet.) Bízzunk
benne, hogy nem így lesz.
FELKÉSZÜLÉS A HÁBORÚRA OROSZORSZÁGGAL ÉS KÍNÁVAL – AMERIKA TÖREKVÉSE A GLOBÁLIS EGYEDURALOMRA AZ ŰRTECHNOLÓGIÁTÓL FÜGG
Bruce K. Gagnon indiai előadása
Az
USA, nyugati szövetségeseit is belerángatva, háborút készít
elő Oroszország és Kína ellen. Washington nyilvánvaló
geopolitikai, történelmi okokból, no meg a növekvő gazdasági
hatalma miatt is Indiát *inkább („onside”) a maga oldalán
szeretné tudni. Az Egyesült Államoknak szüksége van a
szövetségesei anyagi támogatására is, hogy a Pentagon fedezni
tudja a drága űrtechnológiától erősen függő,
kielégíthetetlen hadi gépezetének költségeit
*(„onside” sportnyelven szólva;*nincs lesen, *nem leshelyzet)
*(„onside” sportnyelven szólva;*nincs lesen, *nem leshelyzet)
INDIA
’onside’ BEVONÁSA
Washington
saját „Űrparancsnoksága” alá kívánja vonni Indiát, így
annak haderejét a Pentagon irányíthatná harcászati műholdjain
keresztül. A kifejezés, “interoperability – átjárhatóság”,
azt a fejlesztési programot írja le, amely szerint minden
szövetségese harcászati rendszerét alkalmassá kell tenni arra,
hogy az USA Űrparancsnoksága technikailag irányítása alá
vonhassa azokat. Végső soron ez azt jelenti, hogy az Egyesült
Államok kezében van a halálosan veszélyes lándzsa, mert rajta
kívül nem lesz ország a világon, mely rendelkezne az összes
műholddal és földi állomással. Ez Washingtont képessé teszi
arra, hogy mindent lásson, halljon a Földön és végül a bolygó
bármely pontját célba vehesse.
Íme, egy példa erre (ford.)‘Limited self-defense strikes’: US military destroys 3 ‘radar sites’ in Yemen – „Korlátozott önvédelmi csapás”: az amerikai hadserege 3 jemeni radarállomást semmisített meg
The
US military has carried out a series of “limited self-defence
strikes” in Yemen, the Pentagon has announced. Pentagon
bejelentette, hogy az amerikai hadsereg egy sor “korlátozott
önvédelmi csapást” hajtott végre Jemenben.
***
Az
új NATO szövetségesek (és “partnerek”, mint Japán,
Dél-Korea, Ausztrália, Új-Zéland) mindannyian kezdenek beolvadni
a globális katonai szövetségbe, hogy ellenőrizzék és uralják a
bolygót az egyesített nyugati kapitalizmus nevében. Ez azt
jelenti, hogy London-Washington-Brüsszel-Párizs-Berlin irányítja
a világot. Oroszország, Kína, Irán, Szíria, Észak-Korea,
Brazília, Venezuela, Kuba és még néhány más nemzet pedig rajta
van a ” rendszerváltoztatás” a közeljövőben listán. Ezek az
országok még mindig nem állnak teljes mértékben a nyugati
bankárok és kardcsörtetők ellenőrzése alatt.
A
közelmúltban megalakult a BRICS (Brazília, Oroszország, India,
Kína és Dél-Afrika) alternatív gazdasági szervezet pénzt adna
kölcsön, a fejlődő országoknak, és nem használnák ki őket
úgy, ahogy a nyugati bankárok teszik (IMF, Világbank). A
Nyugat nem örül a BRICS-nek, ezért nemrégiben megbuktatta
Brazília vezetőjét egy puccsal, amit lényegében Washington
irányított.
Raytheon
globális rakétarendszer
Az
USA és NATO szövetségesei nem látják szívesen, hogy szerte a
világban számos nemzet kezd fellépni a hosszú távú nyugati
imperializmus ellen. A BRICS nemzetek többpólusú világot
képzelnek el, míg az USA továbbra is magának igényli az egyedüli
jogot a világ vezetésére. Úgy tűnik, hogy Washington még
háborúra is hajlandó, hogy megvédje összeomló birodalmát.
Az
USA olyan, mint egy szerencsejátékos cowboy, fekete kalapban egy
kiránduláson a Mississippin a kártyaasztalnál. A cowboy körülnéz,
és látja maga körül azokat, akiket éveken át becsapott. Úgy
gondolja, az egyetlen kiút számára csak az, ha elkezd lövöldözni
(„a vadnyugat törvénye”). Úgy gondolom, hogy változatlanul
még mindig ugyanez a lényege az Egyesült Államok külpolitikájának
és katonapolitikájának is. Ennek része az arrogancia és a
félelem attól, hogy a világ felébred végül, és elutasítja az
USA mindent uralni akaró cowboy mentalitását.
HATALOM
HISTÓRIA
A
növekvő globális szegénység és a klímaváltozás valósága
ott dörömböl ugyan Washington ajtaján, a nagyvállalatok azonban
mégis pénzt próbálnak kifacsarni a klímaváltozásból. Dollár
milliárdok iránti imádatuk oly mértékű, hogy nem képesek a
kapzsiságnál és a hatalomvágyuknál messzebbre látni. Kalózoknak
hívom őket.
A
kalózok elástak egy kincses ládát az USA-ban. – Ez volt a saját
nemzeti kincstárunk, melyet a keményen dolgozó emberek adója
hozott létre. A szövetségi adó-dollárok 55%-a a Kongresszus
megfontolása alapján a Pentagonnak megy. Amerikában a háború
kultúrája lett az úr. Gazdaságunk a hadipar rabja. Az emberekbe
fokozatosan belesulykolták a félelmet, hogy jönnek és megtámadnak
a muzulmánok. Hogy muszáj többet költenünk fegyverkezésre,
készülni a háborúra, és nekünk a legmodernebb űrtechnikára
van szükségünk, hogy megvédhessük magunkat. Mi egy paranoid
nemzet vagyunk – hatalmas bűntudat és félelem ered a múltunkból,
a népirtásból, amit elkövettünk.
Először
is az amerikai őslakosok elpusztítása, majd az erkölcstelen és
törvénytelen rabszolga behozatal Afrikából. A rabszolgaság abban
az időben valóságos intézménnyé vált, Amerika uralkodó
gazdasági berendezkedése lett. A rabszolgák tették Amerikát
gazdaggá. Kultúránknak ez az eleme (nevezzük fasizmusnak)
meglehet, hogy elveszítette a polgárháborút 1860-ban, de ezt
az elvet országunkban
még ma is működtetik. Amerika kormánya és a nagyvállalati
hatalom összefonódása – egy és ugyanaz. A demokrácia nem kap
ma levegőt az Egyesült Államokban.
Raytheon
tengeri indítású rakéták
Ezért
már senki sincs a földkerekségen, aki egyáltalán odafigyelne az
Amerikából jövő erkölcsi prédikációkra a demokráciáról, a
szabadságról, a békéről, vagy a jogállamiságról. Ez mind csak
Hollywood-i fecsegés – egy reklámgépezet forgatókönyve
szerint, amely egy ideát (image) adott el a világnak. Szerencsére
a *Stars
& Stripes – Amerika nimbuszának kezdeti ragyogása megkopott
és a legtöbb ember szerte a földön tisztán látja, érti, hogy
mi is történik valójában.
*
AZ
“ÁZSIA-FORDULAT”
Az
elmúlt 33 évben a világűrrel kapcsolatos kérdéseken dolgoztam.
Ma a Global Network Against Weapons & Nuclear Power in Space
(Fegyverek és Nukleáris Űrfegyverek elleni Globális Hálózat)
koordinátora vagyok. Nagyon aggódunk az Oroszország és Kína felé
irányuló mind agresszívabb amerikai konfliktuskeresés miatt –
különösen, hogy a Pentagonban azt állítják, hogy az Egyesült
Államok Űrparancsnokságának (Space
Command) kell “gyakorolnia az ellenőrzést és uralmat
a világűr felett, és elutasítja más nemzetek jogát a világűr
használatára
A,’rendkívüliség
– exceptionalism’ veszélyes fogalmát az USA most kiterjesztette
a világűrre is. Annak érdekében, hogy sikeresen működjön a
jelenlegi amerikai globális űrháborús harci rendszer, “jel
letöltő (downlink) földi állomásokat” telepítettek mindenfelé
a világon, hogy közvetíteni lehessen műholdak segítségével a
katonai kommunikációt egyik helyről a másikra. Az aktivisták
világszerte ellenzik a Csillagháborús támaszpontokat, és
közösségeik egyben cselekvő tagjai a Globális Hálózatnak.
Az
USA ma lázasan telepíti az úgynevezett “rakétavédelemi”
(Missile Defense -MD) rendszereket szerte a világon – lényegében
Oroszország és Kína körül. Ehhez jön Obama azon provokatív
“fordulata”, hogy az amerikai haderő 60%-ával benyomul az
Ázsia-Csendes-óceán térségébe – amit a Pentagon úgy nevez,
hogy “kiegyensúlyozás”. Ez egy veszélyes és rendkívül drága
fordulat, olyan költséges, hogy Washington nyomást gyakorol
szövetségeseire, hogy segítsenek a program finanszírozásában.
USA
katonai bázisok Kína körül
Kína
importja 80%-át hajókon bonyolítja, és ezért látjuk a Pentagon
katonai stratégiájának “fordulatát” a kínai tengeri utak
esetleges blokkolására – szó szerint töltött fegyvert szegez
Peking fejének. Kína válaszként pár új katonai bázist hozott
létre az apró korallzátonyokon, hogy biztosítsa akadálytalan
hozzáférését a tengeri útvonalakhoz a régióban.
Tavaly
nyáron a Globális Hálózat Kiotóban, Japánban tartotta 23. éves
űrkonferenciáját. Meghívást kaptunk a kiotói tanácskozásra
azért, hogy támogassuk a kiotói tartományban, Kyogamisaki-ban
nemrég telepített USA MD radar elleni tiltakozó kampányt.
Az
MD támaszpont Kyogamisaki-ban segíthetné a Pentagont, hogy
megkísérelje elfogni azokat a nukleáris megtorló rakétákat,
melyeket Kína az Egyesült Államok által indított első csapásra
lőne ki megtorlásként. Mi, (az
USA),
folyamatosan azt mondtuk, hogy a Pentagon azért kezdett MD-t
telepíteni Japánban, Okinaván, Dél Koreában, Tajvanon, Guam
területén, a Fülöp szigeteken és Ausztráliában, hogy védelmet
nyújtsanak az észak-koreai rakéták ellen. Ez hazugság, hazug
taktika, amely el akarja terelni a figyelmet arról, hogy valójában
az Egyesült Államok azért telepíti az MD-t, hogy képes legyen
ellenőrzése alá vonni és uralni Kínát és Oroszországot.
US
THAAD rakéták
Sosem
fogom elfelejteni, hogy pár évvel ezelőtt, amikor Észak-Korea egy
rakéta kísérletet hajtott végre, olvastam egy űripari kiadványt,
mely egy amerikai katonai személyt idézett, aki kinevette
Észak-Koreát. Az egyik amerikai pilóta azt mondta, hogy
Észak-Koreának valójában nincsen űrtechnológiája ezért saját
rakétáját sem tudta követni, míg az USA erőteljes
űrtechnikájával minden gond nélkül követhetné az észak-koreai
rakétát.
Ez
világossá tette számomra a Pentagon több mint hamis szólamait
Phenjan fenyegetéséről. Az igazság az, hogy az Egyesült Államok
célozza meg Pekinget és Moszkvát az űrből irányított erőteljes
katonai gépezetével.
RAKÉTA
TÁMADÁS
Az
MD használata törvénytelen az Oroszország és az USA között
létrejött Anti-ballisztikus Rakéta (ABM) Egyezmény értelmében.
Mindkét fél tudta, hogy MD egy destabilizáló program, amely
előnyt adhat az egyik oldalnak a másikkal szemben. Az MD
kulcsfeladata, hogy pajzs legyen, amely érzékeli egy nemzet
megmaradt nukleáris megtorló képességét a Pentagon első csapása
után, amely mintegy szíven szúrja az ellenfele központi nukleáris
erejét
Az
első dolog, amit hivatalba iktatása után 2001-ben George W. Bush
elnök tett, az volt, hogy közölte Oroszországgal, az USA kivonul
az ABM egyezményből. Azóta az USA kutatja, fejleszti, kipróbálja
és beveti a “szteroiddá vált” MD rendszereket. Anno, a
Szovjetunió összeomlása idején az Egyesült Államok ígéretet
tett arra, hogy a NATO egy centiméternyit sem fog terjeszkedni
Oroszország felé. Azóta ezt az ígéretet már többször is
megszegték, és napjainkban a NATO támaszpontokat létesített
Lettországban, Litvániában és Észtországban. Idén Romániába
telepített MD rendszereket a Pentagon, jövőre pedig
Lengyelországba fog. Az USA haditengerészet Aegis rombolóit
szintén felszerelték az MD fedélzeti rakétaelfogó rendszerrel,
és mostanság megkezdődött a víz alá telepítésük is
Oroszország és Kína partjainál.
THAAD
rakéták kilövése
2014
elején az USA öt milliárd dollárt költött arra, hogy puccsal
megdöntse a választott kormányt Ukrajnában, és hogy a
fővárosban, Kijevben egy olyan kormányt tegyen a helyére,
amelyben nácik is vannak. Az USA létrehozott egy bázist Nyugat
Ukrajnában, ahová speciális alakulatok (Army
pecial Forces) érkeztek
az Egyesült Államokból, hogy kiképezzék azokat a neonácikat,
akiket az újonnan megalakított Ukrán Nemzeti Gárda (Ukrainian
National Guard) tagjainak
jelöltek. Ezek az erők aztán Kelet Ukrajnában, az orosz határ
mentén tűntek fel, ahol az utolsó két évben ártatlan civilek
ezreit gyilkolták meg, gránátvetőkkel lerombolták a lakásokat,
kórházakat, templomokat, iskolákat, repülőtereket,
vasútállomásokat. Ezeknek az embereknek Kelet-Ukrajnában egyetlen
bűnük mindössze az, hogy orosz nemzetiségűek.
Az
USA szándéka Ukrajna káoszba döntésével az, hogy végül
rákényszerítse Moszkvát a rendszerváltozásra. Ennek egyik oka
az, hogy az éghajlatváltozás miatt a Jeges tenger olvadásnak
indult, és az olajcégek alig várják, hogy beindítsák a
kitermelést az egykor fagyott sarki régióban. De Oroszországnak
van a legnagyobb szárazföldi határa, ezért szükségszerűnek
gondolják a nagy orosz föderációt darabokra törni (miként ez
Jugoszláviában történt Bill Clinton idejében). Az olajtársaságok
úgy vélik, ha ez megtörténne, hamarabb jönne el az idő az olaj
kitermelésére az orosz sarkvidéki partok közelében.
A
Pentagon négy alapvető (Missile Defense) rakétavédelmi rendszert
telepít napjainkban. Az Egyesült Államok területén (Kalifornia
és Alaszka) vannak a földi középtávú MD rakétaelfogók mélyen
a föld alatt elhelyezve. Feladatuk, lövedékkel kiütni a lövedéket
a mély űrben, egy orosz vagy kínai megtorló csapás esetén. Ez a
program a legnehezebben megoldható műszaki feladat, és itt vannak
a legrosszabb vizsgálati eredmények.
Lockheed
Martin’s THAAD modellek
Amennyiben
az MD elfogót közelebb helyezik a kívánt célokhoz, az segíthet
abban, hogy az ellenséges rakétákat képesek legyenek növekvő
eséllyel megsemmisíteni még az égben. Ezért az USA MD
rendszereket helyez el a Haditengerészet Aegis rombolóin és Japán.
Dél-Korea, a Fülöp szigetek és Guam felségterületein helyezi el
őket. Ezeken a hajókra telepített rakétaelfogóknál mérték a
legjobb vizsgálati eredményeket.
A
földi telepítésű önjáró MD elfogókat (mint a Patriot (PAC-3)
és THAAD – Theater High
Altitude Area Defense) arra használják, hogy a támadó
rakétát közvetlen a cél előtti semmisítsék meg Ezeket a
rendszereket már telepítették Japánban Okinaván, Dél-Koreában
és Guamon.
RAKÉTÁK
ÁZSIÁBAN
Augusztusban
Dél-Koreában jártam, hogy csatlakozzam a THAAD telepítése elleni
tiltakozáshoz. A Pentagon THAAD rendszert kíván állomásoztatni a
mezőgazdasággal foglalkozó faluban, Soengju-ban (lakosság10 000
fő).. A THAAD ellenes megmozdulás ma nemzeti kérdéssé vált és
a legnagyobb békemozgalommá Dél-Koreában. Az USA tehát jelenleg
olyan MD rendszereket fejleszt, melyek képesek az ellenséges
atomrakéta megsemmisítésére rögtön a fellövésük után a
repülési és közvetlen a cél előtti szakaszban. Ez világosan
mutatja, mennyire komoly a Pentagon törekvése, hogy képes legyen
az első csapásra Kína és Oroszország ellen, és hathatósan
tudjon védekezni bármilyen megtorló nukleáris rakétatámadás
ellen.
Az
MD nem csak egy absztrakt elméleti program. Az USA Űrparancsnoksága
évről-évre tart egy számítógépes, szimulációs háborús
játék-hadműveletet, amelyben olyan támadásokat gyakorolnak, mint
az első-csapás – ezt úgy nevezik, hogy a “Kékek” a
“Vörösök” ellen. Ebben a háborús játékban az Egyesült
Államok első-csapást mér Oroszországra és Kínára. Amikor
pedig azok tüzet nyitnak a Pentagon támadása után még megmaradt
nukleáris rakétáikkal, az Űrparancsnokság MD rendszere
megsemmisíti ezt a maradékot is.
Dél-Koreaiak
tiltakoznak a THAAD ellen
Természetesen
a valóságban nem így mennek a dolgok. A lényeg azonban, hogy a
Pentagon aktívan készülődik a támadásra, egy ilyen
első-csapásra. .Az MD elfogó rakéta és radar rendszerek
csatasorba állítása növeli az Űrparancsnokság önbizalmát (és
arroganciáját), hogy képesek lesznek használni a rendszert. Ez
az, amiért a MD erősen destabilizáló tényező lett, és
rendkívül veszélyes a világbékére
A
bázis, amelyre felfigyeltem, a Fort Buckner támaszpont, fontos
szerepet vállal a „csendes óceáni közös haderők által
támogatott bázis-kapcsolati, taktikai és stratégiai Irányító,
Ellenőrző, Távközlési és Számítógép (C4) hálózatban”. A
Fort Buckner bázis Dél-Korea, Japán, Okinava Guam, Fülöp
szigetek, Hawaii és Pentagon között biztosít katonai műholdas
kapcsolatot.
A
HARMADIK VILÁGHÁBORÚ INDÍTÁSA
Sajnos
Washingtont most azok a nagyvállalati érdekek irányítják,
amelyek meghatározták, hogy Amerika szerepe a világgazdaság
globalizációja, a „biztonság-export” lesz, magyarul
végeérhetetlen háború. Ma az USA első számú ipari export
terméke a fegyver. Amikor a fegyver az első számú ipari export,
vajh mi lehet a globális értékesítési stratégia erre a
termékcsaládra?
Annak
ellenére, hogy a Pentagon azt állítja, hogy megteremti a békét,
a demokráciát és az egyensúlyt az egész világon, a több mint
800 katonai bázissal, épp az ellenkezőjét bizonyítja. Japánban,
Okinaván, Dél-Koreában jártamkor láttam, hogy az USA
támaszpontok bővítése az Ázsia-Csendes-óceánon nagyrészt
megvalósította azt a katonai infrastruktúrát, mellyel legyőzné
Kínát és Oroszországot.
Több
ezren tiltakoznak japánban az USA támaszpontok ellen
Összegezve
a jelenlegi USA “fordulatot” Ázsia felé; a Japán Shinzo
Abe-kormány alkotmánya békés 9. cikkelyének “újraértelmezése”
lehetővé teszi Tokiónak támadó katonai erők telepítését
(USA, Japán, Dél-Korea destabilizáló katonai szövetsége),
amihez itt van egy rendkívül agresszív program, mely könnyen
előidézheti a harmadik világháborút.
Kína
és Oroszország kormánya számtalanszor elmondta, hogy szeretnék
csökkenteni nukleáris arzenáljukat, de addig nem tehetik, amíg az
Egyesült Államok körbeveszi őket MD rendszerekkel. Kína és
Oroszország minden évben előterjesztést tesz az ENSZ-ben egy új
egyezményre, mely megtiltaná mindenféle fegyver használatát a
világűrben. Az USA és Izrael (amely 200 atomfegyverrel
rendelkezik) évente megakadályozza a komoly tárgyalást erről a
fontos egyezményről. Mind Oroszország, mind Kína rákényszerültek,
hogy szélesítsék katonai tevékenységeiket, és még több
atomfegyvert építsenek ellensúlyozva az amerikai MD programot és
a NATO terjeszkedését.
Amikor
Japán nemrég műholdat lőtt fel az űrbe, csak kevesen figyeltek
fel. Amikor Észak-Korea küldött műholdat, vagy tesztelt rakétát,
a világ véres gyilkost sikoltott. Az USA és szövetségeseinek
képmutatása teljesen nyilvánvaló, amikor Észak-Korea és Irán
tömegpusztító fegyvereiről beszélnek, miközben ők a
világtörténelem legnagyobb hadi fejlesztésén dolgoznak. Az USA
külföldi katonai megszállásának véget kell vetni, ha igazi
világbékét szeretnénk valaha is. A Global Network elhatározta,
hogy megteszi azt, amit tehet, hogy elősegítse a békét és az
igazságosságot. Hálásak vagyunk mindazoknak Indiában, akik
keményen dolgoznak, hogy véget vessenek ennek az őrületnek.
Szükségünk
van békeaktivistákra Indiában, akik segítenek megértetni
polgártársaikkal, hogy az USA azt tervezi, hogy Delhit bevonja a
Pentagon Űrparancsnokság programjába, amely Kínát veszi célba.
Reméljük, hogy segíthettek megelőzni a harmadik világháború
növekvő veszélyét, amely az egész bolygót felemésztené az
atomháború pokoli tüzében. A kormányoknak a klímaváltozás
valóságával és a növekvő világméretű szegénységgel kell
foglalkozniuk. Ki kell követelnünk a drága és szerteágazó
hadiipar felváltását a fenntartható technológiai fejlődéssel,
amely segít megvédeni a jövő generációkat
Bruce
K. Gagnon az Egyesült Államokban él (Bath,
Maine), és a Global Network Against Weapons & Nuclear
Power in Space – Fegyverek és Nukleáris Űrfegyverek elleni
Globális Hálózat koordinátora. www.space4peace.org
The
original source of this article is The
Plymouth Institute for Peace
Fordította:
Urthvas Bethad
Eredetiben
itt olvasható
Nemzeti
InternetFigyelő (NIF)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése